Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ)

Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) – один з інститутів ОБСЄ, метою якого є забезпечення поваги прав і основоположних свобод людини, зміцнення та захист демократичних інститутів.

Штаб-квартира знаходиться у Варшаві, Польща.

Діяльність БДІПЛ охоплює весь регіон ОБСЄ та фінансується за рахунок коштів основного бюджету, який щорічно приймається державами-учасницями ОБСЄ, а також за рахунок добровільних внесків держав-учасниць.

БДІПЛ було засновано в 1990 році як Бюро вільних виборів. Гельсінський документ 1992 року наділив БДІПЛ мандатом, що передбачав надання допомоги державам-учасницям ОБСЄ у «забезпеченні повної поваги до прав та основних свобод людини, дотриманні верховенства права, просуванні принципів демократії та будівництві, зміцненні та захисті демократичних інститутів, а також у забезпеченні толерантності у всьому суспільстві».

БДІПЛ сприяє проведенню демократичних виборів шляхом організації всебічного спостереження за виборчими процесами, виконанню державами-учасницями ОБСЄ своїх зобов’язань щодо людського виміру шляхом надання експертних оцінок та практичної підтримки у будівництві демократичних інститутів, реалізовує різного роду проекти, спрямовані на розвиток та зміцнення її демократичних інститутів, здійснює навчальні програми для державних органів та неурядових організацій щодо підтримки, заохочення і контролю за дотриманням прав людини, надає допомогу місіям ОБСЄ тощо.

БДІПЛ також відіграє важливу роль в активізації діалогу між державами, урядами та громадянським суспільством. БДІПЛ організовує щорічні конференції ОБСЄ з людського виміру, три додаткові зустрічі та семінар, на яких розглядається прогрес урядів і надається можливість неурядовим організаціям вільно висловити свою стурбованість.

В Україні в рамках реалізації проектів БДІПЛ надавалась різного роду допомога, зокрема, у здійсненні моніторингу виборчих процесів в Україні (починаючи з 1998 року), у організації роботи Офісу Омбудсмена, реформуванні адміністративної структури Конституційного Суду України, удосконалення виборчого законодавства тощо.

Більше інформації можна дізнатися за посиланням: http://www.osce.org/odihr/