16/03/2023 16:54

Зелена енергетика має стати однією з пріоритетних галузей у процесі відновлення України в післявоєнний період

Зелена енергетика відкриває нові горизонти для збереження та раціонального використання природних ресурсів, що відіграє важливу роль у забезпеченні економічного функціонування і зростання держави. Вона є невіддільною складовою якості життя усіх громадян України.

Вік вугільних теплоелектростанцій в Україні вже вичерпано, а це означає, що настав час впевнено дивитись у майбутнє, де без сумніву превалюватимуть принципи збереження екології та природних ресурсів.

Разом із тим, епоха індустріальної революції скінчилась, сьогодні, дивлячись впевнено уперед, ми починаємо розвивати чисті технології, що у першу чергу допоможе позбутися залежності від ресурсів країни – агресора Російської Федерації.

Глобальне потепління, озонові діри, танення льодовиків, підвищення рівня світового океану, вимирання тварин та рослин - це лише невеликий перелік тих катаклізмів, з якими уже ведуть нерівну боротьбу світові природоохоронні організації.

Слід зауважити, що Україна підписала і ратифікувала Угоду про асоціацію між Україною та ЄС 16 вересня 2014 року, що охоплює проблему серед іншого пов’язану зі зміною клімату, яка повністю вступила в силу 1 вересня 2017 року.

Також розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2016 р. № 932-р. схвалено Концепцію реалізацію державної політики у сфері зміни Клімату на період до 2030 року.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2018 року № 878-р затверджено План заходів щодо виконання Концепції реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 року.

Україною на виконання міжнародних зобов’язань, згідно з пунктом 19 Статті 4 Паризької угоди, пунктом 35 Рішення 1/СР.21 Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, розроблена Стратегія низьковуглецевого розвитку України до 2050 року.

Таким чином, Україна уже зарекомендувала себе як надійний та принциповий партнер у розбудові екологічної політики на внутрішній та міжнародній арені .

Ми можемо досягнути енергетичної незалежності від атомних реакторів чи радіоактивних елементів за рахунок зеленої енергетики.

Україна є членом Енергетичного Співтовариства (Energy Community) — міжнародної організації, що об'єднує для співпраці ЄС та низку держав, що не є членами союзу.

У процесі відновлення України в післявоєнний період, зокрема, зелена енергетика має стати однією з пріоритетних галузей, яка підтримуватиме фінансову незалежність і непохитність держави, а мудре відношення до її впровадження забезпечить Україні незалежність від зовнішніх енергоресурсів та економічну автономність.

Такий підхід надасть можливість побудувати сильну економіку, безпечне майбутнє і добробут України, а також сприятиме розв’язанню проблеми зміни клімату.