08/03/2023 10:13

Заступниця Керівника Секретаріату Уповноваженого Яна Любимова бере участь у 67-й сесії Комісії ООН зі становища жінок у Нью-Йорку

Заступниця Керівника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Яна Любимова бере участь у 67-й сесії Комісії ООН зі становища жінок, що відбувається в Нью-Йорку.

Темою є «Інновації та технологічні зміни та освіта в епоху цифрових технологій для досягнення ґендерної рівності та розширення прав і можливостей усіх жінок і дівчат».

Порушення міжнародного гуманітарного права, міжнародного права, прав людини, вчинені практично без притягнення до будь-якої відповідальності. Це також спричинило найбільше переміщення людей у Європі з 1945 року і найбільший сучасний виклик глобальній архітектурі миру та безпеки.

Жінки становлять більшість біженок та переміщених осіб з України. Вони стикаються зі значно більшими ризиками щодо безпеки та захисту, включно з численними формами ґендерно-зумовленого насильства, зокрема, сексуальним насильством, пов'язаним з конфліктом, домашнім насильством, а також торгівлею людьми. Перед жінками постають й багато інших викликів, пов’язаних з доступом до житла, продуктів харчування, сексуального та репродуктивного здоров’я, працевлаштування. Так, в Україні 61% зареєстрованих безробітних становлять жінки.

Ефективний доступ до інформаційно-комунікаційних технологій, цифрової грамотності та навичок стали критично важливими для забезпечення рівного доступу до адміністративних послуг, освіти та дистанційного навчання, підтримки економічної діяльності та розвитку підприємництва. Доступ надає жінкам і дівчатам в Україні та за її межами необхідні ресурси, активи для започаткування і розвитку власної справи та офіційного працевлаштування. Тому необхідною є цільова підтримка, щоб гарантувати, аби національні цифрові екосистеми / ІТ- екосистеми та гуманітарна допомога відповідали пріоритетам і потребам для забезпечення ґендерної рівності та підтримували жінок і дівчат як агенток змін у революції цифровізації.

Обговорення зосереджено на наступному:

- інноваційні рішення та заходи, що вживаються для підтримки підприємниць (в Україні та за її межами) в отриманні необхідних навичок та доступу до новітніх технологій і цифрових платформ, а також до фінансових ресурсів для підтримки та масштабування їхнього бізнесу;

- цифрове врядування та ґендерно-орієнтоване економічне відновлення — навички, технології для рівного доступу до гідної роботи в Україні та країнах, що приймають біженців/-ок;

- як міжнародна допомога в галузі розвитку, гуманітарне реагування та відновлення можуть допомогти подолати ґендерні цифрові розриви у сфері зайнятості та економічної участі;

- протидія ґендерно-зумовленому насильству та дискримінації в Інтернеті та за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, а також захист прав жінок і дівчат в Інтернеті.