05/09/2022 12:45

За зверненням засудженого, який утримується в ДУ «Чернігівській слідчий ізолятор», здійснено спостереження за ходом судового засідання

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернувся засуджений, який утримується в ДУ «Чернігівській слідчий ізолятор», з проханням здійснити спостереження за ходом судового засідання, під час розгляду судового провадження за частиною першою статті 259 Кримінального кодексу України.

Відповідно до частини першої статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов’язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

На підставі пункту дев’ятого статті 13 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», регіональним представником Уповноваженого ВРУ з прав людини у Чернігівській області було здійснено моніторинг забезпечення прав учасників кримінального провадження на доступ до правосуддя.

Спостереження здійснювалось відкрито, про що було поінформовано суддю.

Інформація про судове засідання анонсована на дошці оголошень Новозаводського районного суду міста Чернігова та на вебпорталі «Судова влада».

Секретарем судового засідання поінформовано учасників про умови фіксування судового засідання технічними засобами.

У судовому засіданні, згідно встановленого обсягу та порядку дослідження доказів, суддею розпочато судовий розгляд в стадії допиту заявлених прокурором   свідків   сторони обвинувачення. Їхній допит проводився з дотримання вимог статті 352 Кримінального процесуального кодексу України з врахуванням принципів змагальності сторін та у доведенні перед судом переконливості доказів.

В подальшому у засіданні обвинуваченим було подане клопотання щодо встановлення судом викладених ним фактів неналежного поводження під час його перебування під вартою як тортур, визначення розміру відшкодування моральної шкоди та коштів витрачених на лікування. А також клопотання, у порядку статті 160 Кримінального процесуального кодексу України.

Після оголошеної перерви, судом проголошено вступну та резолютивну частину ухвали. Судом було встановлено, що оскільки написання мотивувальної частини ухвали вимагає значного часу, у відповідності до частини другої статті 376 КПК України повний текст ухвали буде складений протягом чотирьох діб та оголошений учасникам судового провадження.

Під час розгляду справи суддя дотримувався правил судочинства та не порушував прав учасників процесу. Випадків нетактовної та неетичної поведінки не встановлено.

За результатами спостереження порушень кримінально-процесуальних прав обвинуваченого чи упередженого ставлення суду до нього зафіксовано не було.