13/05/2025 10:17

Відвідування Арцизького районного суду Одеської області

Для виконання функцій національного превентивного механізму 6 травня 2025 року група НПМ у працівників Відділу сприяння роботі регіональних представництв Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Вікторії Чернецької та Тетяни Тихоненко разом з громадським монітором Сергієм Фісюковим  здійснили відвідування Арцизького районного суду Одеської області (далі – суд). Під час моніторингового візиту групою НПМ встановлено, що суд знаходиться в двоповерховій будівлі.

Охорона приміщення суду та пропускний режим здійснюється працівниками Територіального управління Служби судової охорони в Одеській області, якими ведеться перевірка документів та реєстрація пропуску осіб до приміщень суду. Штатна чисельність працівників апарату становить 24 осіб. В приміщенні обладнані 5 залів для судових засідань, 2 з яких призначені для слухання кримінальних проваджень.

В ході відвідування оглядом залу судових засідань для розгляду кримінальних справ встановлено, що він обладнаний у необхідній кількості технічними засобами фіксування кримінального провадження та технічними засобами проведення дистанційного провадження в режимі відеоконференції, дотримано температурний режим, достатньо природного та штучного світла. Загородження для підсудних виготовлено із спеціального захисного скла, що відповідає встановленим вимогам.

Аптечка відповідає стандартам, охорона обізнана з алгоритмом дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій в суді;

Водночас моніторинговою групою виявлено ряд недоліків, які можуть свідчити про порушення прав людини, а саме: - Відсутні в необхідній кількості камери для підсудних, відсутня кімната для роботи адвоката з підсудним (засудженим), відсутній спеціальний санвузол для підсудних (засуджених) відповідно до норм ДБН В.2.2-26:2010 «Будинки і споруди. Суди».

З метою усунення виявлених порушень Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини будуть скеровані до компетентних органів відповідні акти реагування.

Нагадуємо, що у разі порушення своїх прав Ви можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

  • за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
  • на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;
  • за номерами телефонів: 0 800 501 720; 044 299 74 08.