Гаряча лінія: 1678
Для дзвінків з-за кордону: +380442997408
У тілах жителів Бучі та Ірпеня судмедексперти виявили загострені сталеві дротики - флешети, схожі на «дартс».
Ними рашисти начиняли снаряди, якими бомбардували з літаків житлові будинки у містах і околицях.
У звільненій від російських окупантів Бучі місцеві мешканці знайшли сотні цих дрібних дротиків у своїх приватних садибах. Снаряди розривалися над житловими будинками, а тисячі флешетів розліталися на кілька метрів довкола.
Боєголовки, наповнені осколками металу, вибухнули над містом, коли рашистські війська відходили з цього району.
«Флешети використовувалися під час Першої світової війни проти піхоти. Через невибірковий характер дії та некерованість зброї використання такої зброї у густонаселених містах є порушенням Женевських конвенцій 1949 року та злочином проти людяності», - наголошує Омбудсман Людмила Денісова.
Уповноважений звертається до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти злочинів та порушень рф прав людини в Україні.
А також закликає міжнародних партнерів надати зброю для боротьби з країною-агресором рф!