01/02/2022 08:25

Уповноважений: громадянин України Олександр Шелест, який безпідставно утримується у Макіївській виправній колонії № 32 в ОРДО, має серйозні проблеми зі здоров’ям

Громадянин України Олександр Шелест, який безпідставно утримується у Макіївській виправній колонії № 32 на території тимчасово окупованої Донеччини, має проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Олександр – викладач інформатики Донецького національного технічного університету. 13 вересня 2017 року представники окупаційної адміністрації прийшли у донецьку квартиру, де він проживав разом з мамою, вилучили всю техніку та заарештували чоловіка.

За інформацією, отриманою Уповноваженим від родичів, після затримання Олександра помістили до ізолятора тимчасового тримання. Періодично його вивозили на допити до так званого «відділу по боротьбі з організованою злочинністю МДБ ДНР», під час яких застосовували електричний струм.

17 травня 2019 року так званий «Верховний суд ДНР» засудив Олександра до 11 років ув’язнення за «шпигунство».

Олександр має серйозні проблеми зі шлунково-кишковим трактом, постійно скаржиться на біль у животі. 

У Макіївській виправній колонії жодна медична допомога йому не надається. Допомагають лише ліки, які передає мама. Крім літніх батьків, піклуватися про Олександра Шелеста нікому, та й батько останнім часом хворіє.

«Усі вищеназвані дії стосовно Олександра Шелеста є порушеннями не лише українського законодавства, але і норм міжнародного права, в тому числі Женевських Конвенцій 1949 року про правила ведення війни, Додаткових протоколів до Женевських Конвенцій від 1977 року та Європейської Конвенції із захисту прав та основоположних свобод людини 1950 року», - наголосила Людмила Денісова.

Уповноважений звертається до керівництва МКЧХ в Україні терміново здійснити візит до Олександра Шелеста, сприяти його негайному звільненню. І просить координатора від ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Шарлотту Реландер особисто втрутитись задля порушення питання про його звільнення.