22/06/2023 11:50

Сприяння рівності та недискримінації: Представник Уповноваженого Михайло Спасов взяв участь в Албанії в регіональних заходах в межах проєктів Ради Європи та ЄС

Представник Уповноваженого з рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Михайло Спасов та заступник начальника відділу додержання рівних прав та запобігання дискримінації Департаменту моніторингу додержання рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Секретаріату Уповноваженого Ольга Момот взяли участь у регіональній зустрічі «Боротьба з расизмом і расовою дискримінацією в регіонах Західних Балкан і Східного партнерства» та регіональному семінарі «Посилення повноважень органів з питань рівності: вирішення питань індивідуального відшкодування у випадках дискримінації та ненависті та полегшення доступу до правосуддя для жертв», що відбулися у м. Вльора, Албанія.

Ці заходи було організовано в межах проєктів «Сприяння рівності та боротьба з расизмом і нетерпимістю на Західних Балканах» і «Сприяння рівності та недискримінації: до більш стійких та інклюзивних суспільств», які фінансуються Європейським Союзом та Радою Європи і впроваджуються Радою Європи в рамках спільних програм Європейського Союзу та Ради Європи «Горизонтальний фонд для Західних Балкан і Туреччини (Горизонтальний фонд III) 2023-2026» та «Партнерство для ефективного управління».

Під час заходів Михайло Спасов розповів учасникам про роботу Офісу Омбудсмана щодо запобігання та протидії дискримінації, виклики у сфері забезпечення рівності, що виникли в умовах повномасштабної війни Росії проти України, а також про роботу, яку ще необхідно провести в Україні на євроінтеграційному шляху.

Ольга Момот ділилася досвідом Офісу Омбудсмана щодо вирішення індивідуальних кейсів, розповіла про зусилля, яких докладає Уповноважений для поновлення прав громадян, та напрацювання механізмів боротьби з мовою ворожнечі та нетерпимістю в онлайн- та офлайн-просторах.

Під час заходів також відбулося обговорення ефективних способів підвищення обізнаності різних цільових груп з питань рівності та зміцнення довіри й підтримки потерпілих від дискримінації.

Учасників ознайомили з європейськими стандартами у сфері боротьби з расизмом, директивами ЄС, рекомендаціями Європейської комісії проти расизму та нетерпимості (ECRI), а також Рамковим рішенням про боротьбу з расизмом і ксенофобією та інші правові засоби боротьби з расизмом.

Наголошено на необхідності проведення оцінки національного контексту кожної країни-учасниці проєктів та пошуку індивідуальних рішень для якнайкращого і найбільш ефективного впровадження міжнародних стандартів щодо боротьби з різними проявами дискримінації.

Реалізація вказаних проєктів в Україні покликана зміцнити законодавчу базу та практику боротьби з нетерпимістю, посилити інституційну спроможність Уповноваженого щодо запобігання та протидії цьому явищу, а також сприяти налагодженню взаємодії між органами державної влади, місцевого самоврядування та громадянським суспільством.