19/01/2023 13:57

Спільна нарада щодо забезпечення правової допомоги та додержання прав людини в поліцейській діяльності на Сумщині

Працівник Офісу Омбудсмана Олександр Бурка та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Сумській області Марина Єжкун взяли участь у семінар-нараді з працівниками Головного Управління Національної поліції України в Сумській області. До участі в нараді були запрошені співробітники управління превентивної діяльності, відділу організації забезпечення діяльності місць тимчасового тримання осіб, слідчого управління, чергових служб підрозділів поліції, підрозділів ІТТ, відповідальних за перебування затриманих осіб, кримінальної поліції та ювенальної превенції.

До заходу також доєдналися представники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області.

На нараді порушувалися проблемні питання щодо забезпечення правової допомоги та дотримання прав людини в поліцейській діяльності.

Обговорили, зокрема, додержання прав людини поліцейськими під час затримання осіб, забезпечення надання затриманим правової допомоги та питання подальшої взаємодії з адвокатами.

Після закінчення наради всі порушені питання були взяті до уваги та будуть в подальшому використовуватись у спільній роботі.

Учасникам наради презентували Спеціальну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо додержання прав осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії Росії проти України.

До відома учасників доведено, що Спецдоповідь ґрунтується на матеріалах діяльності Секретаріату Уповноваженого, аналітиці експертів Проєкту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. Фаза ІІ», а також на інформації, зібраній в міністерствах, інших органах влади, державних підприємствах та національних і міжнародних неурядових правозахисних організаціях, у тому числі й на матеріалах, наданих Національною поліцією України.

Учасники зібрання ознайомились зі стислим змістом і основними тезами Спеціальної доповіді.

Під час презентації висвітлено масові порушення норм міжнародного гуманітарного права, спричинені повномасштабною збройною агресією Росії, проблемні питання, з якими найчастіше доводиться стикатися внутрішньо переміщеним особам; людям, які живуть в тимчасовій окупації, а також тим громадян, які знайшли прихисток у інших країнах. Окремо приділена увага висвітленій у Спецдоповіді ситуації з депортацією та примусовим переміщенням українців.

Присутнім представлено рекомендації Уповноваженого для міністерств, інших органів влади, зокрема для Національної поліції України та інших правоохоронних органів щодо вжиття організаційних і практичних заходів, необхідних для дотримання та, за необхідності, поновлення прав людей, постраждалих від збройної агресії Росії, а також для притягнення винних до відповідальності.

Зі Спеціальною доповіддю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо додержання прав осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії Росії проти України можна ознайомитись тут.