24/01/2025 17:59

Реінтеграція дітей, повернутих з депортації, примусового переміщення і ТОТ – запорука щасливого майбутнього

Соціальний супровід і реінтеграція дітей, повернутих з депортації, примусового переміщення і тимчасово окупованих територій. Презентація нової логічної моделі реінтеграційної програми. Проєктні пропозиції для посилення підтримки дітей.

Ці питання стали ключовими на розширеному засіданні мультидисциплінарної команди з фахівців Секретаріату Уповноваженого, представників державних органів влади, міжнародних, громадських, благодійних організацій, які спільно працюють над забезпеченням соціального супроводу та реінтеграції дітей, які були депортовані або примусово переміщені внаслідок збройної агресії рф.

Центр захисту прав дитини є першою точкою контакту для повернутих дітей і першим місцем зустрічі мультидисциплінарної команди з ними, тож символічно, що захід відбувся саме тут за ініціативи Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, з яким Офіс Уповноваженого тісно взаємодіє за вказаним напрямком.

На нараді підбили підсумки роботи за 2024 рік, обговорили виклики у соціальному супроводі дітей, а також окреслили пріоритетні напрями співпраці для партнерів цьогоріч.

Іриноною Туляковою, головою Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, було представлено нову логічну модель реінтеграційної програми. Вона передбачає, щоб повернені сім’ї з дітьми,  діти, у тому числі діти з інвалідністю, отримували необхідний комплекс ресурсів і послуг, визначальних для відновлення стійкості та підтримуючого середовища в родині і в громаді. «Комплексний підхід є невід’ємною складовою стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні і якнайкращого догляду за дітьми», - зазначила Ірина Тулякова.

Своєю чергою Представниця Уповноваженого з прав дитини Ірина Суслова підкреслила визначальну роль підходу і всебічної взаємодії мультидисциплінарної команди, яка надає дітям екстрену, короткострокову і довгострокову допомогу шляхом визначення глибокої оцінки їхніх потреб, напрацьовує індивідуальні плани реінтеграції, здійснює психологічний супровід та інший комплекс важливих заходів.

«Посилення координації між державними установами, громадськими організаціями та міжнародними партнерами забезпечить дітям втрачену опору, необхідну для зцілення. Важливо, щоб кожна дитина отримувала індивідуальну допомогу, яка відповідатиме її потребам, найкращим інтересам і забезпечить реалізацію її прав», - підкреслила Ірина Суслова.