06/10/2022 09:01

Реагування Секретаріату Уповноваженого на прояв дискримінації за мовною ознакою

Під час моніторингу ЗМІ було виявлено інформацію про випадок відмови особі в отриманні послуги з професійно-практичної підготовки (водіння автомобіля) у філії однієї з автошкіл м. Києва українською мовою.

Частиною першою статті 10 Конституції України статус державної мови надано українській мові. Законом України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який регулює функціонування і застосування української мови як державної у сферах суспільного життя, визначених цим Законом, на всій території України, визначено, що мовою зокрема у сферах освіти, обслуговування споживачів є державна мова.

Одним із завдань щодо розв’язання мовних проблем, визначених у Концепції державної мовної політики, затвердженій Указом Президента України від 15 лютого 2010 року № 161/2010, є сприяння забезпеченню безумовного додержання норм статті 10 Конституції України та законодавства про мови.

Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з метою запобігання будь-яким формам дискримінації та здійснення заходів щодо протидії дискримінації скеровано листи до:

- Уповноваженого із захисту державної мови для вжиття заходів реагування щодо дотримання законодавства, який регулює відносини у мовній сфері, та усунення перешкод і обмежень у користуванні державною мовою;

- філії автошколи щодо усунення дискримінації за мовною ознакою.

Повноцінне функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території держави є гарантією збереження ідентичності української нації та зміцнення державної єдності України.

Форми дискримінації, визначені статтею 5 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», з боку державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб, юридичних осіб публічного та приватного права, а також фізичних осіб, забороняються.

Фото з відкритих джерел.