18/07/2022 09:28

Просвітницький захід щодо забезпечення прав і свобод людини і громадянина в умовах воєнного стану для співробітників БО «Благодійний фонд «За Луганщину»

Представник Уповноваженого з дотримання прав жителів Донецької та Луганської областей Костянтин Черніков, співробітники Управління регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини заступником начальника Управління Олександр Дубіна та головний спеціалістом Антон Петров провели просвітницький захід «Особливості забезпечення прав і свобод людини і громадянина в умовах воєнного стану. Права внутрішньо переміщених осіб» для співробітників благодійної організації «Благодійний фонд «За Луганщину». У заході взяли участь 16 осіб.

Представник Уповноваженого надав інформацію про мету, роль, функції та права Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надав роз’яснення стосовно основних положень та понять, визначених Законом України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» для учасників заходу.

Учасників ознайомили із законодавчим регулюванням дії воєнного стану, механізмом його запровадження та скасування, особливостями реалізації прав і свобод громадян. Було детально роз’яснено про права і свободи людини і громадянина, які не можуть обмежуватися протягом дії воєнного стану, зазначені у статті 64 Конституції України.

Доповідачі надали роз’яснення щодо забезпечення реалізації прав внутрішньо переміщених осіб на зайнятість, пенсійне забезпечення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування, соціальні послуги, освіту, інші права передбачені Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та інших законодавчих актів України.

До відома учасників заходу було донесено порядок надання державної грошової допомоги, допомоги на проживання, грошової компенсації власникам житла, які прихистили ВПО, соціальної допомоги тим, хто втратив роботу під час війни, грошової допомоги від міжнародних організацій, отримання компенсації за зруйноване та пошкоджене житло  внаслідок військової агресії РФ.

Було надано контактну інформацію стосовно функціонування «гарячої лінії» Уповноваженого, а також надані роз’яснення щодо на механізму звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Наприкінці заходу учасники отримали консультації з питань реалізації їхніх прав. Особливо цікавили запитання щодо реалізації прав ВПО на отримання вищої освіти, права на пенсійне забезпечення та соціальні виплати в умовах воєнного часу та компенсації за пошкоджене чи зруйноване житло. На всі запитання надані обґрунтовані роз’яснення відповідно до чинного законодавства.