19/02/2024 16:36

Моніторинг додержання прав дітей, евакуйованих і переміщених за кордон: Офіс Омбудсмана долучився до стратегічної сесії

Представники Уповноваженого з регіонів та працівники Секретаріату Омбудсмана взяли участь у дводенній стратегічній сесії щодо моніторингу додержання прав дітей, які були евакуйовані та переміщені за межі України внаслідок повномасштабного вторгнення.

Захід об’єднав ключових експертів, як міжнародних, так й національних –  у сфері захисту прав дитини, які ділились практичним досвідом, напрацюваннями та баченням кращого майбутнього українських дітей після повернення їх з-за кордону.

Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Мунір Мамедзаде, який доєднався до відкриття сесії в онлайн-форматі, у вітальному слові відмітив зусилля Офісу Омбудсмана, спрямовані на забезпечення моніторингу додержання прав дитини, та окремо звернув увагу на ключову роль та значимість моніторингових візитів до закладів інституційного догляду, які регулярно здійснює Секретаріат Уповноваженого.

Представниця Уповноваженого з прав дитини Ірина Суслова зазначила, що кількість моніторингів зростатиме, й подякувала панові Муніру Мамедзаде й Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) за незмінне партнерство й постійну взаємодію з Офісом Омбудсмана за напрямком захисту прав дітей, зокрема й в проведенні ініціатив на кшталт стратегічної сесії. Вона також наголосила, що саме подібні зустрічі є важливими для вибудови єдиних інструментів моніторингу додержання прав дитини в цілому та вдосконалення роботи на місцях після повернення дітей в Україну з евакуації. «Тому надважлива місія Представників Уповноваженого в областях – моніторинг таких питань, як доступ до освіти, охорони здоров’я, гідних умов перебування тощо», - сказала вона.

Джин Чой, керівниця секції захисту прав дітей Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, наголосила на пріоритетності розвитку в регіонах системи кращого догляду («Better Care»), що передбачає виховання дитини у сім’ї або ж в альтернативних сімейному вихованню формах. Адже, за її словами, тільки у родині можна забезпечити індивідуальний підхід до кожної дитини, забезпечити її потреби та врахувати інтереси.

Завітали на сесію й запрошені експерти. Так, старший юрист компанії Maestral International LLC Анна Джоллі розібрала найкращі інтереси дитини з точки зору національного та міжнародного законодавства, розповіла про застосування принципів необхідності та доцільності для їх забезпечення.

Сергій Буров, правозахисник, виконавчий директор громадської спілки «Освітній дім прав людини в Чернігові», долучив учасників заходу до практичних завдань стосовно відповідності потреб та інтересів дитини її правам.

Дякуємо учасникам та спікерам заходу за залученість.

Тільки спільними зусиллями можна досягти найвищого рівня синергії та неймовірних результатів задля кращого майбутнього українських дітей.