01/03/2023 14:54

Представник Уповноваженого в системі органів безпеки і оборони Олександр Кононенко провів зустріч з представниками Human Rights Watch

Представник Уповноваженого в системі органів безпеки і оборони Олександр Кононенко та Директор департаменту моніторингу додержання прав у секторі оборони та прав ветеранів і військовослужбовців, полонених та членів їхніх родин Юрій Ковбаcа провели зустріч з представниками міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch – Директоркою департаменту криз та конфліктів Ідою Сойєр та старшим юридичним радником Айслінгом Рейді.

Обговорили воєнні злочини Російської Федерації в Україні: цілеспрямовані обстріли мирного населення, застосування забороненого озброєння, незаконну депортацію цивільних українців до РФ та примусове переміщення на тимчасово окуповану територію, зокрема, дітей.

На початку зустрічі Іда Сойєр розповіла про звіт Human Rights Watch щодо обстрілу в квітні минулого року російськими військовими залізничного вокзалу в Краматорську Донецької області з використанням заборонених касетних боєприпасів. Тоді загинула 61 людина, понад 120 зазнали поранень. За її словами, в звіті зібрано переконливі докази того, що саме російські війська є відповідальними за цю атаку. Водночас представниця Human Rights Watch повідомила, що Україна має розслідувати факти ймовірного використання її військовими протипіхотних мін в Ізюмі, коли місто було в окупації.

Олександр Кононенко, зі свого боку, зазначив, що Україна взяла до відома інформацію по Ізюму, зараз її ретельно аналізують компетентні органи. Він наголосив, що наша держава, реалізуючи своє право на самозахист відповідно до Статуту ООН, повною мірою виконує взяті на себе міжнародні зобов’язання в той час, коли російські окупанти вчиняють воєнні злочини і злочини проти людяності.

На прикладі Маріуполя Представник Уповноваженого розповів, як Росія порушує цілий спектр законів і звичаїв війни - від умисного вбивства цивільних громадян і цинічного приховування слідів злочинів, до незаконної депортації дітей до РФ. «На сьогодні відомо про більш ніж 16 тисяч незаконно вивезених українських дітей, і це лише верифіковані дані, загальна ж кількість може бути набагато більшою», - зауважив Олександр Кононенко.

Представник Уповноваженого наголосив, що Україна ретельно документує всі злочини Росії для притягнення всіх винних до відповідальності, а також залишається відкритою до плідної співпраці з міжнародними організаціями.