21/01/2022 09:12

Представник Уповноваженого в північних областях провела робочу нараду з Директором Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в північних областях Вікторія Пєхова та регіональний представник Уповноваженого в м. Києві Андрій Вишневецький провели робочу нараду з Директором Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) Тетяною Зотовою, з метою вивчення питання щодо додержання органами місцевого самоврядування права на життя та правову допомогу особами, які постраждали від домашнього насильства. В нараді взяли участь працівники Центру.

Представників Уповноваженого ознайомлено з роботою Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству, та повідомлено, що на території м. Києва працюють дві кімнати кризового реагування для безпечного тимчасового цілодобового перебування осіб, постраждалих від домашнього насильства, та два притулки для проживання таких осіб.

У 2021 році послугами кімнат та притулків скористалися 261 особа, постраждала від домашнього насильства. Серед них 141 жінка, 4 чоловіки та 116 дітей.

Особам, постраждалим від домашнього насильства, надаються як індивідуальні, так і групові, у тому числі з використанням системи Skype (dovira1500) консультації психологів та психотерапевтів; консультації юристів, які надають безоплатну первинну правову допомогу та сприяють в отриманні безоплатної вторинної правової допомоги; надаються послуги щодо надання притулку. Також у Центрі працює цілодобова служба «Телефон довіри».

Представників Уповноваженого повідомлено, що упродовж 2021 року Центром опрацьовано понад 12 тисяч дзвінків, у тому числі щодо суїцидальних намірів, кризових станів, конфліктів в родині, переживань, пов’язаних з пандемією, тощо. При цьому більше чверті повідомлень стосувалось безпосередньо домашнього насильства.

З метою оперативного реагування на повідомлення щодо вчинення домашнього насильства Центром розроблено схеми взаємодії суб’єктів у разі звернення до уповноваженої особи місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування з приводу факту домашнього насильства; виявлення закладом охорони здоров’я фактів домашнього насильства; виявлення закладом освіти факту домашнього насильства; звернення до уповноваженої особи місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування щодо факту насильства стосовно/зі сторони недієздатної особи; звернення з приводу домашнього насильства до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Крім цього, розроблено алгоритми взаємодії суб’єктів у випадку звернення щодо домашнього насильства стосовно жінки та дитини; з приводу домашнього насильства щодо жінки та дітей з боку чоловіка – учасника АТО; щодо домашнього насильства стосовно літньої жінки зі сторони дорослого сина; з приводу домашнього насильства щодо чоловіка.

Під час робочої наради, серед іншого, також обговорено питання необхідності підвищення обізнаності громадян про функціонування кімнат кризового реагування та притулків для осіб, постраждалих від домашнього насильства.