08/11/2023 16:46

Представник Уповноваженого взяв участь в обговоренні запобігання проявам мови ворожнечі й дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності в медіа

Захід відбувся за ініціативи Національною Радою України з питань телебачення і радіомовлення, під час якого обговорили запобігання в медіа дискримінації осіб за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Цей круглий стіл – продовження діалогу щодо розбудови безпечного і толерантного інформаційного суспільства в Україні,запобігання в медіа проявам мови ворожнечі в межах проєкту «Компетентні медіа – демократичне і толерантне суспільство».

У ньому взяли участь Голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, керівниця та координаторка проєкту Ради Європи «Підтримка впровадження європейських стандартів щодо боротьби з дискримінацією та прав національних меншин в Україні» Земфіра Кондур та Юлія Мельничук, представники Суспільного мовника Ірина Славінська та Анастасія Гудима, членкиня Комісії з журналістської етики Ліна Кущ, а також представники правозахисних організацій.

Під час заходу було презентовано підходи щодо запобігання в медіа дискримінації осіб за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності та спільно напрацьовані критерії щодо визначення ксенофобної за цими ознаками інформації, програми і практики Суспільного мовника щодо запобігання дискримінації, обговорено як медіа подавати інформацію, аби суспільство толерантно сприймало різні соціальні групи та презентовано позиції правозахисників.

Представник Уповноваженого з рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Михайло Спасов під час виступу розповів про роботу, яку постійно здійснює Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з метою захисту прав ЛГБТІК-спільноти в Україні, тенденції, які спостерігає у цій сфері під час здійснення моніторингу додержання принципів недискримінації у різних сферах суспільного життя, та проблеми, які постають на цьому шляху.

Михайло Спасов розповів про звернення, які надходять до Уповноваженого щодо захисту від дискримінації за ознакою СОГІ, а також реагування Уповноваженого на випадки дискримінації, виявлені під час моніторингу ЗМІ.

Михайло Спасов наголосив, що Уповноважений підтримує ідею щодо зміни підходів до відповідальності за прояви дискримінації, запровадження адміністративної відповідальності, як того вимагає профільний Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», у тому числі це стосується мови ворожнечі. Контроль за дотриманням принципу  недискримінації в різних сферах суспільних відносин – постійний та наскрізний напрям роботи Уповноваженого Верховної Ради України