16/06/2024 20:54

Підсумки Глобального Саміту миру, у якому взяли участь 101 країна та міжнародна організація.

Сьогодні закінчився другий день глобальної події, у якій взяли участь 101 країна та міжнародна організація. Це держави з усіх континентів світу, а дві третини країн-учасниць були представлені на найвищому рівні.

Омбудсман України Дмитро Лубінець поділився результатами щодо пункту 4: багато країн висловили ініціативи щодо повернення додому наших громадян: дітей, цивільних, військовополонених. Йдеться й про реалізацію ідеї обміну «всіх на всіх», а також про повернення всіх депортованих та переміщених українських дітей та незаконно затриманих цивільних.

Також на Саміті дійшли бачення щодо використання ядерної енергії та ядерних установок; глобальної  продовольчої безпеки. Було погоджено, що статут ООН, включаючи принципи поваги до територіальної цілісності та суверенітету всіх держав, може і буде слугувати основою для досягнення всеосяжного, справедливого і стійкого миру в Україні.

Важливо звернути увагу на заяви представників інших країн. Саме ці слова формуватимуть думку мільярдів людей з усього світу щодо агресії РФ проти України: 

  • «У тій частині світу, яку я представляю, Росію часто називають в'язницею народів», – Президент Польщі Анджей Дуда.
  • «Мирна пропозиція Путіна відкидає здоровий глузд», – Радник Президента США з національної безпеки Джейк Салліван.
  • «Захист України означає захист тієї системи правил, яка утримує міжнародну спільноту разом і захищає кожну націю», – прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні.
  • «Ми маємо особливу відповідальність підтримати розв'язання питання війни в Україні, встановити справедливий і тривалий мир», – прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен.
  • «Всі з нас віддані побудові сталого миру. Але, як вже було сказано, таким миром не може стати українська капітуляція», – президент Франції Еммануель Макрон.
  • «Мир буде тільки за умови повного виведення російських військ», – Президент Литви Ґітанас Науседа.
  • «Якщо Україна перестане боротися, то настане кінець і Україні, і міжнародному верховенству права», — президент Словенії Наташа Пірц Мусар. 
  • «Україна вдячна за таку підтримку! Проте ми направлені на результат й після Саміту очікуємо конкретних кроків!» – наголосив Уповноважений.