27/02/2023 21:55

Омбудсман Дмитро Лубінець взяв участь у круглому столі з нагоди Дня спротиву окупації АР Крим та міста Севастополя

З Криму все розпочалося, у Криму все має закінчитися!

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець взяв участь у круглому столі з нагоди Дня спротиву окупації АР Крим та міста Севастополя, що відбувся в Офісі Омбудсмана.

«У лютому 2014 року під кримським парламентом відбулася масова громадська акція на підтримку територіальної цілісності України. Ще тоді Крим продемонстрував свою позицію і продовжує показувати її досі, перебуваючи у тимчасовій окупації десятий рік. Крим не здається. Під час повномасштабної збройної агресії РФ проти України на півострові діють активісти громадського спротиву  “Жовта стрічка”, які показують ворогу свою незгоду з окупаційним режимом»,- зазначив Дмитро Лубінець

Учасники круглого столу звернули окрему увагу на репресії стосовно українців і корінних народів Криму. Їх піддають катуванням, вбивствам, переслідуванням за політичними і релігійними мотивами. Тому під час заходу наголосили на порушенні прав людини та згадали політв’язнів, які ціною власної свободи, а іноді й життя, продовжують відстоювати позицію щодо єдності й неподільності України.

Омбудсман повідомив, що на сьогодні 180 громадян утримують у місцях позбавлення волі у межах політично мотивованого або релігійного кримінального переслідування (40 осіб заарештовані та перебувають у СІЗО, ще 122 ув’язнені в тюрмах, 18 - залишаються без статусу), з них - 116 кримських татар.

З початком широкомасштабного вторгнення українців у Криму почали переслідувати під новим приводом. Зокрема, порушено 261 адміністративну справу “за дискредитацію армії Росії”, з них у 223-х - винесено постанову про накладення адміністративного стягнення. 421 кримінальну справу порушено за ухилення від служби у збройних силах РФ.

Як зауважив Омбудсман, окупація Криму стала відправною точкою в порушенні територіальної цілісності та суверенітету України Російською Федерацією і оголошенням війни.

«Ми зібрались, аби згадати, як це було, і обговорити, що ми маємо зробити, аби повернути півострів та людей. Адже наш Крим став місцем для приховування злочинів РФ. З акваторії Чорного моря запускають смертоносні ракети по українських містах. Росія ще у 2014 році, порушивши територіальну цілісність України й не отримавши відповідної реакції світу, пішла далі повномасштабною збройною агресією»,- констатував Уповноважений.

Як зазначив Дмитро Лубінець, важливо пам’ятати про Крим не тільки в лютому, а й робити все, щоб наші громадяни, які перебувають там, знали, що Україна про них пам'ятає.

«День спротиву окупації Криму – це важлива дата в історії. Історії, яка триває, як і триває сам спротив. І так буде до нашої перемоги та до виходу на кордони 1991 року»,- наголосив Омбудсман.

Крим – це Україна!