15/06/2023 12:24

Офіс Омбудсмана: в Україні запрацював єдиний онлайн-майданчик для українців, постраждалих від війни

Відтепер українці, постраждалі внаслідок війни, зможуть у швидкий, простий спосіб знайти необхідну їм допомогу, буквально в один “клік”. В Україні розпочав роботу перший і єдиний в Україні онлайн-майданчик з повною інформацією про всі основні сервіси допомоги постраждалим під час війни - «Платформа допомоги врятованим».

Основна мета ініціативи - об'єднати зусилля держави, громадських та міжнародних організацій у допомозі постраждалим від будь-якого виду насильства під час війни: психологічного, економічного, фізичного, сексуального на першому і єдиному майданчику ключових служб підтримки, спростити для людей пошук необхідних сервісів фахової підтримки, знизити ризики звернень громадян до неперевірених та непрофесійних організацій чи служб.

Наразі важко оцінити істинний масштаб злочинів Росії в Україні з огляду на триваючі бойові дії, обмежений доступ громадян до різноманітних служб через що постраждалі не бажають або не мають можливості повідомити про злочини. Досвід інших країн показує, що постраждалі від насильства можуть повідомляти про пережите через багато років.

На Платформі громадяни можуть знати найбільш зручний для себе сервіс, зокрема онлайн допомоги. Отримати допомогу можна перебуваючи як на території України (зокрема на тимчасово окупованих територіях за наявності зв'язку - онлайн), так і за кордоном. На платформі зібрані служби, які надають українцям психологічну, юридичну та соціальну допомогу.

Крім того, на сайті є буклети й інформаційні матеріали, щоб допомогти громадянам розпізнати негативні наслідки насильства і вчасно впоратися з ними. Також на майданчику є поради психологів Центрів допомоги врятованим, які будуть актуальними для кожного українця в умовах війни, для тих, хто був змушений змінити місце проживання тощо.

Усі сервіси є перевіреними, конфіденційними та безоплатними. Водночас представлений на платформі перелік не є вичерпним, тому інші сервіси й організації за бажанням також можуть приєднатися.

Посилання на Платформу допомоги тут: https://www.help-platform.in.ua