19/06/2024 14:42

Нові умови виплати одноразової грошової допомоги у випадку загибелі, встановлення інвалідності військовослужбовців, поліцейських

Кабінет Міністрів України на засіданні 18 червня ухвалив у новій редакції Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобовʼязаних та резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затверджений постановою КМУ від 25.12.2013 №975, та пункт 2 постанови КМУ від 28.02.2022 №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сімʼям під час воєнного стану» в частині можливості складання військовослужбовцем особистого розпорядження на випадок своєї смерті із зазначенням осіб, які матимуть право на одержання одноразової грошової допомоги, з визначенням часток цієї допомоги у відсотках.

Так, розширено коло осіб, які матимуть право на одержання одноразової грошової допомоги, зокрема:

  • закріплено право жінок (чоловіків), які проживали з військовослужбовцем без реєстрації шлюбу;
  • онуків загиблого (померлого) військовослужбовця, за умови, що їх батьки померли;
  • дітей, народжених після загибелі (смерті) військовослужбовця.

Також визначено коло осіб, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) згаданої категорії осіб у разі відсутності особистого розпорядження, а також тих, хто має право на отримання одноразової грошової допомоги, незалежно від наявності чи відсутності особистого розпорядження.

Встановлено порядок розподілу часток одноразової грошової допомоги у разі відмови однієї з осіб, яка має право на допомогу, від отримання своєї частки. Закріплено заборону відмови від призначення та отримання одноразової грошової допомоги від імені малолітніх, неповнолітніх дітей загиблої (померлої) особи, а також недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена.

Офіс Омбудсмана активно долучався до опрацювання положень цього нормативно-правового акту.

Вчергове наголошую, що в умовах сьогодення держава має забезпечувати належний рівень соціальних гарантій для учасників бойових дій і сімей Захисників та Захисниць!

Нагадую, що у разі порушення прав членів родин загиблих оборонців України можливо звернутися до Уповноваженого за адресою:

- вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

- електронною поштою: hotline@ombudsman.gov.ua.