28/01/2022 15:21

Немає контрастного маркування на сходах та порогах: результати моніторингового візиту до Маріупольського будинку - інтернату №2 для осіб літнього віку та з інвалідністю в Донецькій області

Моніторинговою групою Управління регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у складі головного спеціаліста Дениса Гоменюка, громадського монітора Максима Аніщенка, спільно з радником Уповноваженого Наталією Проценко, здійснено моніторинговий візит в межах реалізації національного превентивного механізму до комунальної установи «Маріупольський будинок-інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю №2» (далі- Будинок-інтернат).

Будинок-інтернат є стаціонарним інтернатним закладом соціального захисту, що утворюється для цілодобового проживання (перебування) та догляду за громадянами літнього віку та особами, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, соціально-побутового, медичного обслуговування, соціальних послуг і комплексу реабілітаційних заходів.

Заклад розрахований на 160 підопічних, на день проведення візиту в ньому проживали (перебували) 98 осіб, з яких 49 жінок та 49 чоловіків. Одна підопічна перебувала в лікарні. Від загального числа - 59 осіб з інвалідністю.

Члени моніторингової групи ознайомилися з умовами проживання, організацією харчування, рівнем побутового та медичного забезпечення мешканців будинку-інтернату.

Моніторингова група поспілкувалася з понад 12 підопічними і 10 працівниками установи. Підопічні відкриті до розмови. Від них скарг на застосування насильства персоналом, скарг іншого характеру не надходило. Створено умови для спілкування підопічних із дітьми, батьками та іншими родичами, іншими особами, зокрема за допомогою засобів телекомунікації в межах карантинних заходів. Житлові приміщення відповідають санітарним та протипожежним вимогам.

Водночас під час моніторингового візиту було виявлено низку недоліків. Відсутнє контрастне маркування на сходах та порогах адміністративної будівлі, геріатричного відділення та відділення для осіб з інвалідністю (як ззовні, так і всередині). Відсутні інфopмaцiйні таблиці та позначення шрифтом Брайля на вході до зазначених будівель та всередині приміщень. Ємності для питної води, встановлені в загальнодоступних місцях геріатричного відділення, порожні, проте слід зазначити, що у відділенні працює їдальня, яка забезпечує доступ до питної води у денний час. Заклад не повністю укомплектовано лікарями відповідно до штатного розпису.

За результатами моніторингового візиту буде підготовлено звіт та спрямовано відповідні акти реагування для усунення виявлених порушень.