12/12/2022 12:11

На Полтавщині відбувся круглий стіл «Питання вдосконалення підготовки фахівців за спеціальністю Право»

Працівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Владислав Носенко спільно з регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Полтавській області Вірою Яковенко взяли участь у круглому столі «Питання вдосконалення підготовки фахівців за спеціальністю 081 Право», організованому кафедрою підприємництва і права Полтавського державного аграрного університету. В ньому взяли участь студенти та викладачі університету, представники органів місцевого самоврядування, безоплатної правової допомоги, закладів вищої освіти.

Владислав Носенко та Віра Яковенко ознайомили учасників з основними напрямами діяльності інституції Уповноваженого: сферою застосування Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», метою парламентського контролю, обов’язками та правами Уповноваженого, актами реагування, підставами для провадження справ та призначення перевірок, вимогами до звернень, порядком прийому та розгляду звернень Уповноваженим.

Зосередили увагу на тому, що звернення подаються Уповноваженому в письмовій формі протягом року після виявлення порушення прав і свобод людини і громадянина. За наявності виняткових обставин цей строк може бути подовжений Уповноваженим, але не більше ніж до двох років.

Роз’яснили, що при розгляді звернення Уповноважений: відкриває провадження у справі про порушення прав і свобод людини і громадянина; роз'яснює заходи, що їх має вжити особа, яка подала звернення Уповноваженому; направляє звернення за належністю в орган, до компетенції якого належить розгляд справи, контролює розгляд цього звернення; відмовляє в розгляді звернення. Зазначили, що Уповноважений не розглядає тих звернень, які розглядаються судами, зупиняє вже розпочатий розгляд, якщо заінтересована особа подала позов, заяву або скаргу до суду.

Окрему увагу приділено своєчасності подання звернень, формулюванню питань під час консультування та необхідності захищати права в разі їх порушення. Крім того, з учасниками розібрали декілька конкретних випадків реагування інституції Уповноваженого на порушення прав людини та позитивні практики.

Усім учасникам повідомлено про функціонування гарячої лінії Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, надано відповідні контакти та інформацію про режим її роботи.