27/05/2024 12:05

Моніторинговий візит до Служби у справах дітей Богородчанської селищної ради на Івано-Франківщині

Працівники Регіонального Представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області спільно з експертом проєкту «Зміцнення інституційної спроможності системи захисту прав дитини шляхом проведення моніторингу ситуації з дітьми» відвідали Службу у справах дітей Богородчанської селищної ради на Івано-Франківщині.

На первинному обліку в Службі перебувають 22 дитини, які належать до уразливих категорій: 7 дітей-сиріт та 15 дітей, позбавлених батьківського піклування. Завдяки роботі Служби майже всі вони влаштовані в альтернативні сімейні форми виховання, які вберігають дитину від інституцій й забезпечують її право на виховання в родинному середовищі, що сприяє емоційній стабільності, розвитку та соціалізації дітей. Так, 20 дітей проживають в сім’ях опікунів й 1 дитина виховується у прийомній сім’ї. Ще 1 дитина перебуває на повному державному забезпеченні й здобуває освіту в професійно-технічному закладі.

Окрім того, у громаді проживають 59 дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах і 44 з них, завдяки вжитим Службою заходам, отримали статус постраждалих від збройного конфлікту.

Для забезпечення реалізації права дітей на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист та сімейне виховання в межах діяльності органу місцевого самоврядування створено комісію з питань захисту прав дитини, до складу якої входить Служба у справах дітей. Систематично відбуваються засідання вказаної комісії задля забезпечення законних прав та інтересів дітей.

Створено міждисциплінарну команду для організації соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, на території Богородчанської селищної ради.

Водночас під час моніторингу виявлено, що працівники Служби неналежним чином виконують свої обов’язки в наступному:

  • індивідуальні плани соціального захисту дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, ведуться частково, що ускладнює їх вчасне коригування в інтересах дитини, не зазначаються результати про виконання заходів, зокрема, щодо захисту майнових та житлових прав дитини;
  • недотримано порядок формування особових справ у частині їх наповнення та вимог щодо ведення особових справ дітей (відсутні відомості про наявність/відсутність майна дитини на праві приватної власності).

За результатами візиту готується звіт з відповідними рекомендаціями.

Моніторинговий візит здійснено в межах проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні «Зміцнення інституційної спроможності системи захисту прав дитини шляхом проведення моніторингу ситуації з дітьми», що впроваджується Благодійною організацією West Support in Ukraine.

Нагадуємо, що у разі порушення Ваших прав чи прав дитини Ви можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

- за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

- на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;

- на гарячу лінію: 0800501720;

- за тел. 044-299-74-08.