21/02/2024 10:55

Моніторинговий візит до Хмельницької обласної дитячої лікарні

Працівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з експертом проєкту «Зміцнення інституційної спроможності системи захисту прав дитини шляхом проведення моніторингу ситуації з дітьми» відвідали Комунальне некомерційне підприємство «Хмельницька обласна дитяча лікарня» Хмельницької обласної ради.

Під час моніторингового візиту увагу було зосереджено на питаннях додержання прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та відібраних від батьків.

Встановлено, що в лікарні не ведеться статистика щодо перебування у закладі на лікуванні дітей вразливих категорій. Водночас з’ясовано, що протягом 2023 року внаслідок соціальних причин у закладі перебували 7 новонароджених дітей терміном до одного місяця та 1 дитина – до трьох місяців, за станом здоров’я. На момент моніторингового візиту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та відібраних від батьків у лікарні не було.

Адміністрація лікарні взаємодіє з органами влади, місцевого самоврядування, зокрема, з обласною та міською службами у справах дітей, щодо дотримання прав зазначених категорій неповнолітніх та попередження довготривалого перебування їх у закладі.

З-поміж іншого моніторингом було охоплено педіатричне та хірургічне відділення лікарні.

Для перебування дітей, які належать до вразливих категорій, у лікарні створені належні умови. З’ясовано, що дітей у разі їхнього перебування в лікарні розміщують у загальних палатах стаціонару, розрахованих на 2-6 осіб, з урахуванням віку та статі. Наявна достатня кількість чистої постільної білизни, змінного одягу, забезпечено триразове харчування.

Під час тривалого стаціонарного лікування діти зможуть продовжувати навчально-освітній процес у лікарні на базі «Школи Супергероїв», педагоги якої відвідують медичний заклад для проведення занять. Навчальні предмети викладаються за тією ж програмою, що й в загальноосвітніх закладах.

У закладі працюють психолог, лікар-психіатр та логопед.

Адміністрація лікарні дотримується вимог та рекомендацій щодо організації безпечної роботи в умовах воєнного стану. Так, у підвальному приміщенні лікарні наявне найпростіше укриття, яке може використовуватися пацієнтами та співробітниками закладу під час повітряної загрози. Водночас в укритті створено умови для безперебійного надання медичної допомоги хворим у разі потреби.

Крім того, у цокольному приміщенні лікарні розміщене хірургічне відділення, яке є багатофункціональним приміщенням, обладнаним операційною, післяопераційною палатами, санітарно-гігієнічним приміщенням, із необхідним інструментарієм, медикаментами та робочими кабінетами для медперсоналу та яке також може використовуватись як укриття.

Укриття у закладі оснащене системою вентиляції, тепло- та водопостачанням, має ліфт, що забезпечує доступність до нього всіх категорій відвідувачів закладу, в тому числі маломобільних пацієнтів.

Утім, з метою забезпечення належної правової поінформованості пацієнтів лікарні та їхніх законних представників, необхідно доповнити інформаційні стенди відомостями про права пацієнтів, інформацією про контактні номери телефонів гарячих ліній організацій, посадових осіб, до яких вони можуть звернутися за допомогою у разі порушення своїх прав та інтересів.

Моніторинговий візит здійснюється в межах проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні «Зміцнення інституційної спроможності системи захисту прав дитини шляхом проведення моніторингу ситуації з дітьми», що впроваджується Благодійною організацією West Support in Ukraine.

Нагадуємо, що Ви можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у разі порушення Ваших прав чи прав Вашої дитини:

- за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

- на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;

- на гарячу лінію: 0800501720;

- за тел. 044-299-74-08.