22/05/2024 17:52

Моніторингові візити до Спеціальної школи №1 та № 2 та Санаторної школи I-III ст. смт. Клевань Рівненської обласної ради

Команда Представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Рівненській області спільно з експертом проєкту «Зміцнення інституційної спроможності системи захисту прав дитини шляхом проведення моніторингу ситуації з дітьми» здійснила моніторингові візити до Спеціальної школи №1 в смт. Клевань Рівненської обласної ради, Спеціальної школи № 2 в смт. Клевань Рівненської обласної ради та Санаторної школи I-III ступенів в смт. Клевань Рівненської обласної ради.

Серед учнів освітніх закладів є 12 дітей зі статусом дитини-сироти й дитини, позбавленої батьківського піклування, 8 з яких мають опікунів. Інші 4 дитини перебувають на повному державному забезпеченні й від початку повномасштабного вторгнення перебувають в Німеччині, куди їх тимчасово евакуювали з метою безпеки.

За підсумками моніторингових візитів виявили окремі порушення в роботі закладів щодо додержання прав дітей.

Зокрема, у Спеціальній школі № 2 кімнати пансіону закладу не відповідають санітарному регламенту. Діти проживають по 8-10 осіб. Також встановлено, що у закладі немає підвального укриття. Під час повітряних тривог використовується облаштоване приміщення коридору першого поверху спального корпусу.

У двох інших закладах виявили, що особові справи дітей, позбавлених батьківського піклування, та окремі індивідуальні плани потребують доопрацювання. Опікуни не були ознайомлені з індивідуальним планом дітей, які є важливими інструментами у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, оскільки містять детальну інформацію про послуги, які дитина має отримувати.

Варто зазначити, що всі школи мають у своєму складі пансіони. Учні можуть ними скористатися, коли час проїзду дитини до закладу освіти міським або приміським транспортом загального користування перевищує одну годину. У школах для дітей з цілодобовим перебуванням організовано п’ятиразове харчування. Проводяться превентивні заходи щодо попередження булінгу. За потреби учні можуть звернутися до психолога та до медичного працівника. Моніторингова група з’ясувала, що дотримано всі вимоги щодо терміну придатності медичних препаратів. 

За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені та направлені відповідні рекомендації для усунення виявлених недоліків.

Моніторингові візити здійснено в межах проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні «Зміцнення інституційної спроможності системи захисту прав дитини шляхом проведення моніторингу ситуації з дітьми», що впроваджується Благодійною організацією West Support in Ukraine.

Нагадуємо, що Ви можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у разі порушення Ваших прав чи прав Вашої дитини:

• за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

• на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;

• на гарячу лінію: 0800501720;

• за тел. 044-299-74-08.