31/10/2024 15:48

Моніторинг у рамках національного превентивного механізму Щацького районного суду Волинської області

У рамках виконання Національного превентивного механізму відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких що принижують гідність, видів поводження та покарання, на підставі статей 13, 191, 22 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» моніторинговою групою в складі представника Уповноваженого Верховної ради України з прав людини у Волинській області та регіонального координатора по взаємодії з громадськістю здійснено моніторингове відвідування Шацького районного суду Волинської області.

Мета відвідування – вивчення стану забезпечення прав обвинувачених (підсудних), засуджених осіб, які перебувають у приміщенні суду, доступності суду для осіб з інвалідністю та маломобільних груп.

У ході відвідування оглядом залу судових засідань для розгляду кримінальних справ встановлено, що він обладнаний у необхідній кількості технічними засобами фіксування кримінального провадження та технічними засобами проведення дистанційного провадження в режимі відеоконференції, дотримано температурний режим, достатньо природного та штучного світла. Загородження для підсудних виготовлено із спеціального захисного скла, що відповідає встановленим вимогам.

Охорону приміщення суду та пропускний режим забезпечує Територіальне управління Служби судової охорони у Волинській області, що детально перевіряє та реєструє пропуск осіб до суду.

В ході моніторингового відвідування було виявлено такі порушення:

  • аптечка не комплектована для надання домедичної допомоги;
  • відсутнє найпростіше укриття;
  • відсутній санітарний вузол для людей з особливими потребами;
  • вогнегасники не розміщені до Правил експлуатації та типових норм належності вогнегасників, затверджених Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 15.01.2018 № 25, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 23 лютого 2018 р. за № 225/31677.\

За результатами моніторингового відвідування Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини буде складено звіт та направлено до компетентних органів відповідні акти реагування з метою усунення виявлених порушень.

Нагадуємо, що у разі порушення прав людини і громадянина можна звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

  • за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
  • на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua; 
  • на гарячу лінію: 0800501720;
  • за тел. 044-299-74-08.