27/02/2024 11:10

Моніторинг Тернопільського обласного клінічного перинатального центру «Мати і дитина»

Працівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в межах планового моніторингового візиту відвідала Комунальне некомерційне підприємство «Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр» «Мати і дитина» Тернопільської обласної ради (далі – Підприємство, Перинатальний центр).

Підприємство є лікарняним закладом охорони здоров’я, що надає послуги високоспеціалізованої медичної допомоги в амбулаторних та стаціонарних умовах вагітним, породіллям, новонародженим групи високого ступеня ризику, гінекологічним хворим, а також подружнім парам з порушенням репродуктивної функції, які потребують високої інтенсивності лікування та реабілітації на основі використання сучасних перинатальних технологій.

У Перинатальному центрі –  308 працівників, в тому числі 76 лікарів, 112 осіб середнього медичного персоналу, 45 – іншого персоналу, 71 -  молодшого медичного персоналу та 4 спеціалісти з вищою немедичною освітою.   

Потужність стаціонарних відділень Перинатального центру становить 155 ліжок, на момент моніторингового візиту в закладі перебували 70 пацієнтів.

Для цілодобового перебування пацієнтів створені комфортні умови: палати, де перебувають мами разом з дітьми, – одномісні або двомісні, укомплектовані усім необхідним для догляду за новонародженими дітьми; дотриманий температурний режим; у достатній кількості для дітей є змінний одяг.

Окрім цього, кожна сім’я, в якій народилася дитина, має право на отримання від держави одноразової допомоги – «Пакунка малюка».

Під час моніторингу встановлено, що впродовж 2022-2023 років та на момент візиту в Перинатальному центрі народилися та перебували двоє дітей, які були залишені. Одну дитину покинули батьки, від іншої – батьки відмовилися забрати з Перинатального центру у зв’язку зі складними життєвими обставинами.

У таких випадках юрисконсульт Перинатального центру взаємодіє з Головним Управлінням Національної поліції України у Тернопільській області, Службою у справах дітей Тернопільської міської ради, Тернопільським міським центром соціальних служб та невідкладно інформує про виявлені факти задля подальшого тимчасового влаштування дітей у відповідні заклади.

Також у Перинатальному центрі на інформаційних стендах містяться відомості про контактні номери телефонів гарячих ліній організацій, посадових осіб, до яких можна звернутися за допомогою у разі порушення  прав та інтересів дітей чи пацієнтів.

Стосовно дотримання вимог та рекомендацій щодо організації безпечної роботи підприємства в умовах воєнного стану, у Перинатальному центрі наявне підвальне приміщення, яке використовується як найпростіше укриття. Проте Акт оцінки обʼєкта (приміщення) щодо можливості його використання для укриття населення як найпростішого укриття та висновок про можливість використання обʼєкта (будівлі, споруди, приміщення) для укриття населення як найпростішого укриття відсутній. Це укриття не відповідає встановленим вимогам, потребує ремонту та облаштування.

За результатами моніторингового візиту готується звіт із відповідними рекомендаціями, який буде скеровано для виконання та вжиття відповідних заходів реагування.

Нагадуємо, що Ви можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у разі порушення Ваших прав чи прав Вашої дитини:

- за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

- на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;

- на гарячу лінію: 0800501720;

- за тел. 044-299-74-08.