30/06/2022 10:08

Моніторинг Кіровоградської ОВА щодо стану забезпечення заходів з додержання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Кіровоградській області Олександр Жученя та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Кіровоградській області Віктор Жученя здійснили дистанційний моніторинг Кіровоградської обласної військової адміністрації щодо стану забезпечення заходів у сфері додержання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми

Під час дистанційного моніторингу з’ясовано, що статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми в Кіровоградській області, встановлено 24 особам. У 2020 році відповідний статус отримала 1 особа, у 2021 році - 7 осіб, упродовж січня – червня 2022 року осіб, які постраждали від торгівлі людьми в Кіровоградській області, не виявлено.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року №111 «Про затвердження  Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми» в Департаменті соціального захисту населення Кіровоградської обласної державної адміністрації розроблено та затверджено «План заходів з протидії торгівлі людьми в Кіровоградській області на 2022 рік», створено однойменну координаційну раду, засідання якої відбуваються щоквартально.

На офіційних сторінках Департаменту соціального захисту населення Кіровоградської обласної державної адміністрації та у соціальних мережах постійно розміщуються інформаційні матеріали щодо розпізнання та протидії торгівлі людьми.

Фахівцями Кіровоградського обласного центру соціально-психологічної допомоги забезпечується надання психологічної та соціальної допомоги постраждалим від торгівлі людьми, зокрема: психологічне консультування, соціальний супровід, консультування, інформування, профілактика, соціальна інтеграція та реінтеграція, соціальна адаптація, екстрене (кризове) втручання. Також у обласному центрі соціально-психологічної допомоги забезпечується можливість постійного проживання для осіб, які постраждали внаслідок торгівлі людьми.

За результатами безвиїзної перевірки буде підготовлено лист Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини із зазначенням позитивних досягнень, а також рекомендацій щодо покращення стану додержання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми.