08/03/2023 09:11

Моніторинг дотримання прав дітей на безпечне освітнє середовище в умовах воєнного стану на Вінниччині

З метою проведення моніторингу дотримання прав дітей на безпечне освітнє середовище в умовах воєнного стану працівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ігор Олійник та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Вінницькій області Наталія Гурковська здійснили моніторинговий візит до Комунального закладу «Вінницька спеціалізована школа для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку» (далі-Школа, Заклад, КЗ «ВСШ»).

Відповідно до Статуту затвердженого рішенням Вінницькою міською радою від 29.10.2021 року за №609, Заклад є комунальною власністю Вінницької міської територіальної громади, що забезпечує реалізацію права дітей з особливими освітніми потребами, зумовленими інтелектуальними порушеннями розвитку, на здобуття базової загальної середньої освіти.

Встановлено, що Заклад забезпечує здобуття загальної середньої освіти на двох рівнях освіти: початкова освіта - 1-4 класи  та  базова середня освіта - 5-10 класи, окрім цього у своєму складі Школа має 3 дошкільні групи, в яких навчається 23 дитини, з яких 12 з інвалідністю.

Станом на момент проведення моніторингу у Закладі  навчається 186 учнів, з яких: 30 – учнів навчається із застосуванням індивідуальної освітньої траєкторії затвердженої наказом КЗ «ВСШ» від 23.01.2023 року за №11, інші 66 вихованців здобувають освіту шляхом індивідуального навчання із супроводом педагогічного патронажу затвердженого наказом КЗ «ВСШ» від 01.11.2022 року за №157.

 Вартість харчування 1-го учня складає 30 грн., вартість однієї дитини яка утримується в дошкільних групах віком від 3 до 4 років складає 38 грн., згідно рішення Вінницької міської ради від 15.12.2022 року за №2754.

Відповідно до затвердженого Директором КЗ «ВСШ» графіку роботи на 2022-2023 н.р., у Школі функціонують гуртки для вихованці такі як: «Крила надії» (художньо-естетичний), «Дивоцвіт» (екологічне виховання), «Готуємо смачно», «Грація» (трудове виховання), «Берегиня» (родинно-сімейне виховання).

З метою гарантування безпеки дітей в умовах воєнного стану Закладом облаштовано укриття розраховане на 218 місць. Наказом Закладу від 07.11.2022 №161  затверджено алгоритм дій учасників освітнього процесу при отриманні сигналу «Повітряна тривога», розроблені шляхи евакуації учасників освітнього процесу до облаштованого укриття, визначено відповідальних осіб за евакуацію учасників навчального процесу до укриття. 

В укритті облаштовані місця для сидіння, наявні сформовані аптечки, є запаси питної та технічної води, забезпечено доступ до санітарно-гігієнічного приміщення. Проте, запаси харчових продуктів (продуктів тривалого зберігання), на момент візиту, сформовані не були.

Результати моніторингового візиту були обговорені з керівництвом Закладу, в подальшому готується звіт з відповідними рекомендаціями