26/05/2022 12:12

Моніторинг додержання права на працю внутрішньо переміщених осіб на Рівненщині

Регіональний представник Уповноваженого в Рівненській області Олександр Сєрих, з метою моніторингу забезпечення реалізації прав зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб (далі - ВПО) на зайнятість, здійснив дистанційні безвиїзні моніторинги Рівненського обласного центру зайнятості (далі – ЦЗ), та його міськрайонних філій в Рівненській області (Рівненського міського ЦЗ, Вараської міської філії, Березнівської, Гощанської, Демидівської, Дубровицької, Корецької, Млинівської, Радивилівської, Рокитнівської та Здолбунівської районних філій).

Моніторингом встановлено, що за період з 24.02.2022 до 21.04.2022 до центрів/філій з метою роз’яснення чинного законодавства про зайнятість населення, реєстрації у службі зайнятості та пошуку роботи звернулося 947 ВПО. Для більшості цих осіб порушені питання залишаються актуальними і на даний час. За цей час усього працевлаштовано 98 осіб із числа ВПО, із них 41 особа має довідку внутрішньо переміщеної особи.

Статус безробітного отримали 253 переміщені особи, з них 160 осіб мають довідку ВПО. Це жителі Київської,   Харківської, Донецької, Луганської, Чернігівської, Сумської, Херсонської, Житомирської, Дніпропетровської областей та м. Києва. Станом на 21.04.2022 залишалися у статусі безробітного 208 осіб, із них 133 мають довідку ВПО.

Моніторингом встановлено порушення рівності прав ВПО на доступ до інформації щодо працевлаштування, оскільки не всі ВПО мають доступ до інформації про вакантні посади та пропозиції на ринку праці, зокрема ті, що зупинились у пунктах тимчасового проживання, насамперед, у сільській місцевості, де немає доступу до мережі Інтернет, телебачення та інших Інтернет ресурсів та/або має місце складана логістика дістатися до служби зайнятості. Також обмежені в доступі до інформації ті ВПО, які не мають сучасних смартфонів. Відтак є необхідність проведення інформаційної кампанії для потенційних шукачів роботи у сільській місцевості.

Крім того, моніторингом встановлено, що кількість вакансій з метою працевлаштування ВПО в районних центрах Рівненської області коливається від 1 до 37, тобто вона явно недостатня для задоволення потреб у працевлаштуванні, оскільки в центри зайнятості звертається значно більше людей.