09/02/2023 14:34

Моніторинг додержання прав національних меншин Культурно-освітнім центром національних меншин України при Рівненському ліцеї №7 Рівненської міської ради

З метою контролю за додержанням прав національних меншин та корінних народів працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснили безвиїзну перевірку Культурно-освітнього центру національних меншин України при Рівненському ліцеї №7 Рівненської міської ради (далі – Центр), під час якої встановлено наступні факти.

Діяльність Центру спрямована на задоволення культурно-освітніх потреб польської національної меншини України (Центр було створено за запитом польської діаспори).

На даний момент робота Центру спрямована на активний розвиток українсько-польських відносин, вивчення польської мови і культури. У Центрі вивчають польську мову 159 вихованців, які поділені на 10 груп відповідно до рівня вивчення мови. До роботи в Центрі залучено одного вчителя польської мови, який має тижневе навантаження у 18 годин.

Центр активно співпрацює з організаціями в Україні та Польщі: «Wspólnota Polska», «Młoda Polonia», Товариство Польської Культури ім. Владислава Реймонта, Українопольський союз ім. Томаша Падури, Культурнопросвітницький центр ім. Томаша Сосновського та ін.

Упродовж 2022 року в рамках співпраці з культурно-просвітницьким центром ім. Т. Сосновського Центром була проведена фотовиставка робіт польських фотохудожників «Майдан очима польських журналістів», міжнародні спортивні змагання з міні-футболу «Спорт об’єднує серця», волейболу та плавання за участю польських партнерів. Також вихованці Центру створювали свої мистецькі роботи на спортивну тематику. Кращі роботи були відібрані для альбому, який був видрукуваний у Польщі. Діти, чиї роботи були визнані найкращими, мали змогу відпочити у літніх таборах Польщі. При підготовці будь-яких заходів використовується як українська мова, так і польська, завжди акцентується увага на рівні права, взаємоповагу та толерантність між всіма громадянами України.

У закладі є класи з інклюзивним навчанням, створено умови доступу до будівлі для людей з інвалідністю та вадами зору (рівні та неслизькі сходи, відокремлена пішохідна зона, пандус та кнопка виклику персоналу при вході до приміщення).

З 24 лютого 2022 року працівники та вихованці Центру залучалися до волонтерської діяльності: перекладали з/на польську мову для громадських організацій, ЗМІ, освітніх установ України та Польщі, брали участь у благодійних ярмарках, концертах, надавали допомогу ЗСУ, збирали кошти на різдвяні подарунки для дітей загиблих Героїв.

За результатами безвиїзної перевірки буде підготовлено звіт та направлено для ознайомлення та врахування звіт із рекомендаціями щодо дотримання прав представників національних меншин та корінних народів.