17/07/2024 09:30

Моніторинг архітектурної доступності КНП «Міська поліклініка № 19» Харківської міської ради

З метою здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина працівником Регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Харківській області Максимом Цвеліхом спільно з регіональною координаторкою Мариною Синявіною здійснено виїзний моніторинговий візит щодо дотримання Комунальним некомерційним підприємством «Міська поліклініка № 19» Харківської міської ради (далі – поліклініка) прав осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення на доступне середовище, а саме щодо забезпечення архітектурної доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Було з’ясовано, що поліклініка здійснює свою діяльність на базі амбулаторії у семиповерховій будівлі.

За результатами візиту з’ясовано, що архітектурна доступність будівель і приміщень об’єкта моніторингу частково відповідає вимогам ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення».

В поліклініці наявний робочий кабінет для обслуговування пацієнтів, які належать до маломобільних груп населення, а також спеціально пристосований санвузол. У будівлі працюють два пасажирський та один вантажний ліфти. Всередині кабін ліфта кнопки поверху дублюються шрифтом Брайля, біля входів розташовані контрастні таблички з текстом збільшеного розміру та шрифтом Брайля. Частково присутнє контрастне маркування перешкод для осіб з порушенням зору, зокрема на першому та другому поверхах будівлі. Для пацієнтів, які спілкуються жестовою мовою є спеціальний пристрій планшет із застосунком для спілкування.

Однак, моніторинговою групою встановлено певні невідповідності будівельним нормам доступності:

  • не всі прозорі полотна дверей у будівлі, а також сходи з 2 по 7 поверх поліклініки облаштовані контрастним маркуванням;
  • біля функціональних кабінетів та кабінетів лікарів-спеціалістів відсутні контрастні таблички із призначенням приміщення та дублювання інформації шрифтом Брайля;
  • частина кабінетів мають дверні пороги вище 2 см, які можуть бути перешкодою для осіб, які пересуваються кріслом колісним;
  • в кабінеті жіночої консультації немає гінекологічного крісла, яке облаштоване з урахуванням потреб жінок та дівчат з інвалідністю.

За результатами моніторингу підготовлено звіт із рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків, який буде надіслано до медичної установи.

Нагадуємо, що у разі порушення Ваших прав Ви можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

• за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

• на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua; 

• на гарячу лінію: 0800501720;

• за тел. 044-299-74-08.