21/09/2023 12:40

Моніторинг архітектурної доступності КНП «Київська міська дитяча клінічна лікарня № 2» у м. Київ для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення

У межах здійснення парламентського контролю за додержанням принципу недискримінації в різних сферах суспільних відносин, з метою моніторингу стану забезпечення доступного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення моніторингова група у складі працівників Департаменту моніторингу додержання рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ольги Момот, Яни Нестеревич та Вадима Любарського здійснила виїзний моніторинг архітектурної доступності Комунального некомерційного підприємства «Київська міська дитяча клінічна лікарня № 2» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі – КНП «КМДКЛ №2»).

Юридична адреса об’єкта моніторингу та місце розташування КНП «КМДКЛ №2»: місто Київ, проспект Алішера Навої, будинок 3.

КНП «КМДКЛ №2» налічує 18 відділень та спеціалізованих кабінетів,16 із яких розташовані у шестиповерховій адміністративній будівлі, 2 – у триповерховій. Будівлі з’єднані між собою переходом.

За результатами моніторингу встановлено невідповідність вимогам доступності та чинним державним будівельним нормам щодо доступності – ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд», зокрема: на прилеглій території: відсутні відокремлені місця для паркування транспортних засобів осіб з інвалідністю; вхідна група: кнопки виклику персоналу розташовані на невідповідній висоті; відсутнє контрастне маркування прозорих дверних конструкцій; відсутня тактильна табличка з назвою установи та графіком роботи; всередині будівлі: відсутнє контрастне маркування сходів та прозорих дверних конструкцій; на шляхах руху наявні пороги висотою понад 2 см, зокрема на входах до кабінетів лікарів, палат та боксів; ширина дверних отворів недостатня для проходження крісел колісних; відсутні тактильні таблички з номерами кабінетів та їх призначенням; інформація на стендах всередині приміщення не повною мірою доступна для читання особам з порушенням зору; санітарно-гігієнічні приміщення: ширина дверних отворів та висота порогів не відповідають встановленим вимогам; відсутній сповивальний столик.

Крім того, виявлено застосування некоректної термінології на табличках з назвами кабінетів, що не відповідає вимогам Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування терміну «особа з інвалідністю» та похідних від нього».

За результатами виїзного моніторингу підготовлено звіт із рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків, який буде направлено до медичної установи.

Крім того, за результатами моніторингового візиту підготовлено лист реагування до виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації.