21/03/2024 09:32

Україна чітко демонструє свою позицію щодо визнання та додержання цінностей демократичного суспільства

Сьогодні — Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації.
Загальна декларація прав людини (1948 року) проголошує, що всі люди народжуються вільними і рівними в своїй гідності та правах.

Кожна людина повинна мати всі права і свободи без будь-якого розрізнення, зокрема за ознакою раси, кольору шкіри чи національного походження.

Декларація ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації від 20 листопада 1963 року наголошує на необхідності якнайшвидшої ліквідації расової дискримінації в усьому світі, в усіх її формах і проявах, і забезпечення розуміння та поваги до гідності людини.

З метою досягнення цих цілей у березні 1966 року була ухвалена Міжнародна конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, яку ратифікувала Україна. Того ж року Генеральна Асамблея ООН встановила 21 березня як Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації.

Цього дня важливо звернути увагу на проблему расизму та расової дискримінації – розрізнення, виняток, обмеження чи перевагу на підставі раси, кольору шкіри, родового, національного чи етнічного походження, метою або наслідком яких є знищення або применшення визнання, використання чи здійснення на рівних засадах прав людини та основних свобод у політичній, економічній, соціальній, культурній чи будь-яких інших сферах життя.

Україна чітко демонструє свою позицію щодо визнання та додержання цінностей демократичного суспільства та вживає дієвих кроків для удосконалення національного законодавства та державної політики.

Упродовж останнього десятиріччя Україна потерпає від збройної агресії РФ. Країна-терорист щоденно завдає цілеспрямованих ударів по цілісності нашої багатонаціональної держави.

В основі дій агресора – задеклароване прагнення розколоти, розділити українське суспільство та знищити українську державність. Ми маємо пам’ятати про це та не ставати знаряддям у цій кривавій політиці. Єдність – єдиний спосіб здолати ворога.

Фундаментальні цінності, засновані на принципах толерантності, розумінні різноманітності та повазі одне до одного – запорука ефективного відновлення та розвитку України після нашої Перемоги.