17/05/2024 19:20

Крим – це Україна! Час повертати своє!

Сьогодні, напередодні 18 травня – Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, в Офісі Омбудсмана відбулося засідання Експертної ради при моєму Представнику з прав жителів Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.

Під час виступу Омбудсман України Дмитро Лубінець наголосив, що вісімдесят років тому радянський режим навмисно створив умови направлені на фізичне знищення кримських татар: вбивства, заподіяння серйозних тілесних ушкоджень, депортація.

Україна визнала події 1944 року – геноцидом кримськотатарського народу.

«Зазначив, що ми розуміємо весь біль кримських татар, адже і наша нація відчула і відчуває досі всі наслідки злочинних дій радянської та російської влади. На жаль, сьогодні Росія знову вчиняє геноцид українського народу: вбиває та калічить наших людей, депортує неповнолітніх», — додав Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Дмитро Лубінець запевнив, що як Омбудсман України постійно реагує на порушення прав людини в Криму.

Уповноважений наголосив, що за останній час Україна за ініціативи Офісу Омбудсмана запустила Міжнародну платформу за звільнення незаконно утримуваних РФ цивільних осіб та провели її перше засідання. На ньому представили список з-понад 200 іменами затриманих і незаконно ув’язнених Російською Федерацією кримчан для 52-х країн і міжнародних організацій.

Також Україна передала турецькій стороні список політв’язнів, аби сприяти їх поверненню додому. Крім того, Україна продовжує шукати країну-покровительку й країну-посередника в питанні повернення додому українців і кримських татар.

«На міжнародному рівні систематично наголошуємо на тому, аби РФ була покарана за злочини в Україні», — зауважив Уповноважений.

Омбудсман України акцентував увагу на тому, що серед питань, які необхідно вирішити: питання передачі в український суд справи, яку почала прокуратура АР Крим у 2019 році, щодо геноциду кримських татар та депортації. Це допоможе притягнути до покарання винних за геноцид, поновити права потерпілих, отримати компенсації та репарації.

«Маю надію, що наша робота сьогодні – приведе до конкретних результатів в майбутньому. 

Необхідно, аби порушення прав жителів Криму припинилося!», — резюмував Дмитро Лубінець