31/05/2024 14:03

"Дитина не одна": як родинам, які тимчасово влаштовують до себе дитину, отримати допомогу від держави

З початку квітня 2024 року допомогу від держави можуть отримати родини, які тимчасово приймають дитину до набуття нею статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування. Раніше виплати нараховувалися лише після набуття дитиною такого статусу. Через це виникав ризик, що дитина може опинитися в інтернаті. Адже її утримання потребує фінансових витрат від тих, хто хоче про неї піклуватися.

За даними Мінсоцполітики, з початку повномасштабного вторгнення щороку близько 4 тисячі дітей залишаються без батьківського піклування. Чинне законодавство передбачало, що таких дітей тимчасово можуть брати до себе сім’ї родичів чи знайомих, а також патронатні родини. Своєю постановою на початку повномасштабного вторгнення рф Уряд розширив цей список, доповнивши його прийомними сім’ями та дитячими будинками сімейного типу.

З березня цього року був запроваджений новий вид фінансової допомоги «Дитина не одна». Це виплати на дітей, які залишились без батьківського піклування, але не набули статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.

Розмір виплат

Розмір допомоги аналогічний тому, який держава виплачує на підтримку дітей, які вже мають статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування. Він становить:

– 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на кожну дитину на місяць (станом на 27 травня ця сума становить: для дітей до 6 років – 6 407,5 грн, для дітей від 6 до 18 років – 7 990 грн)

– 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, на кожну дитину з інвалідністю на місяць (для дітей до 6 років – 8 970,5 грн, для дітей від 6 до 18 років – 11 186 грн).

Як отримати?

Допомога призначається на підставі наказу Служби у справах дітей про тимчасове влаштування дитини. Для отримання виплат необхідно звернутися із заявою до органу соціального захисту, Центру надання адміністративних послуг чи виконавчого органу територіальної громади.

Заяву про призначення допомоги може подати людина, до якої тимчасово влаштовано дитину та яка постійно проживає в Україні. Із прикладом заяви можна ознайомитися за посиланням. У заяві зазначаються реквізити рахунку, на який можуть відбуватися нарахування. Крім неї також необхідно буде подати:

- копію свідоцтва про народження дитини (за наявності, у разі, коли відомості про народження відсутні в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян);

- копію наказу служби у справах дітей про тимчасове влаштування дитини;

- медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданий в установленому МОЗ порядку (у разі тимчасового влаштування дитини з інвалідністю).

Вашу заяву мають розглянути впродовж 10 календарних днів. У разі її схвалення допомогу можна буде отримати на банківський рахунок чи у відділенні пошти за місцем проживання. Виплати призначаються на 6 місяців. Цей термін можна буде пролонгувати у разі продовження строку тимчасового влаштування дитини.