14/12/2023 17:54

Безвиїзна перевірка архітектурної доступності КП «Центр первинної медикосанітарної допомоги № 3» Полтавської міської ради

У межах здійснення парламентського контролю за додержанням принципу недискримінації в різних сферах суспільних відносин, з метою моніторингу стану забезпечення доступного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення Департамент моніторингу додержання рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснив безвиїзну перевірку архітектурної доступності Комунального підприємства «Центр первинної медикосанітарної допомоги № 3» Полтавської міської ради (далі – КП).

До структури КП входить 9 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини (далі – АЗПСМ), які функціонують на базі 7 окремо розташованих будівель (у чотирьох із яких КП орендує приміщення в інших комунальних закладах Полтавської міської ради), за адресами:

АЗПСМ № 1, 2 (м. Полтава, пров. Рибальський, 10-В) приміщення орендується в КП «3-я МКП ПМР»;

АЗПСМ № 3 (м. Полтава, вул. Монастирська, 7а) приміщення орендується в КП «2-а МКЛ ПМР»;

АЗПСМ № 4 (м. Полтава, вул. Харківська, 18в) будівля КП (одноповерхова);

АЗПСМ № 5 (м. Полтава, вул. Тунельна, 27в) будівля КП (одноповерхова);

АЗПСМ № 6 (м. Полтава, вул. Патріотична, 45а) будівля КП (одноповерхова);

АЗПСМ № 7, 8 (м. Полтава, вул. О.Бідного, 2) приміщення орендується

в КП «ДМКЛ ПМР»;

АЗПСМ № 9 (м. Полтава, вул. Лисенка, 17) приміщення орендується в закладі позашкільної освіти «ПОЛТАВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКИХ КЛУБІВ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ» ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, проте має окремий вхід.

За результатами опрацювання інформації та фотоматеріалів, наданих КП, встановлено, що вхідні групи всіх АЗПСМ є доступними: вхідні групи, які мають сходи, забезпечено пандусами; сходи мають контрастне маркування; вхідні двері відповідають вимогам щодо граничних розмірів.

Всередині будівель простір вільний без перешкод та порогів на шляхах руху, в багатоповерхових будівлях наявні ліфти; розміщення інформації на стендах відповідає вимогам доступності; санітарно-гігієнічні приміщення облаштовані відповідно до державних будівельних норм.

Разом із тим слід зауважити на певних невідповідностях будівельним нормам доступності:

 вхідна група: відсутні тактильні таблички з назвою та графіком роботи (АЗПСМ № 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8), відсутнє контрастне маркування прозорих дверних (фасадних) конструкцій (АЗПСМ № 9);

 всередині будівлі: ліфт не оснащено сигналами звукового супроводу та дублювання позначень поверхів тактильними елементами, також відсутнє контрастне маркування прозорих конструкцій на шляху руху (АЗПСМ № 1, 2);

відсутні тактильні таблички з номерами кабінетів та їх призначенням у всіх АЗПСМ;

 санітарно-гігієнічне приміщення: ширина дверних прорізів не відповідає граничним розмірам (АЗПСМ № 5), що створює перешкоди для осіб з інвалідністю на кріслах колісних.

За результатами безвиїзної перевірки підготовлено звіт із рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків, який буде надіслано до медичної установи. Крім того, підготовлено лист-реагування до Полтавської міської ради.