Мінна небезпека є однією з найбільших загроз для життя та здоров'я дітей у зонах збройних конфліктів. У епіцентрі одного з них третій рік поспіль живуть українські діти. За час російського повномасштабного вторгнення Україна стала найбільш замінованою країною у світі.
Міни та вибухонебезпечні предмети можуть знаходитися, де завгодно – у полях, лісах, на дорогах, а також у житлових районах.
Діти через свою природну цікавість і необізнаність можуть потрапити у небезпечні ситуації з трагічними наслідками, сприйнявши запал гранати чи частину ракети як іграшку.
Задля безпеки дітей дорослі повинні діяти на випередження. І це саме той випадок, коли знання зайвими не будуть, а поінформованість може врятувати життя!
Що потрібно знати дітям:
1. Поясніть дітям про небезпеку: Розкажіть їм, що міни та інші вибухонебезпечні предмети можуть бути замасковані та виглядати як звичайні предмети і є смертельно небезпечними.
2. Встановіть правила безпеки: Не піднімати незнайомі предмети і не гратися на територіях, де можуть бути міни або рештки боєприпасів. Навчіть їх негайно повідомляти дорослих, поліцію, якщо вони побачать щось підозріле.
3. Обговорюйте маршрути та безпечні місця: Заздалегідь обговоріть з дітьми безпечні маршрути до школи, дому та інших місць. Важливо уникати потенційно замінованих територій, де були бої або можливе падіння уламків ракет.
4. Зверніть увагу дітей на попереджувальні знаки: У зонах конфлікту часто встановлюють знаки, що попереджають про мінну небезпеку. Навчіть дітей звертати увагу на такі знаки та дотримуватися їх.
5. Інформаційні та просвітницькі заходи: Бесіди у школах, дитячих садках, літніх таборах, у громадах про пояснення правил безпеки та ризиків, пов’язаних з мінами та вибухонебезпечними предметами.
Все про мінну безпеку як для дітей, так й для дорослих розповість ресурс: https://bezpeka.info