Заява Уповноваженого щодо судового процесу над громадянином України Міхеілом Саакашвілі

10/11/2021 17:26

У Тбіліському міському суді відбулося судове засідання у справі громадянина України, Голови Виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеіла Саакашвілі без його участі.

Міхеіл, вважаючи себе невинуватим, клопотав про публічний розгляд справи за своєю участю. Втім пенітенціарна служба не задовольнила це клопотання, ухваливши рішення не доставляти Саакашвілі на судовий процес. Свої дії пояснили «можливими деструктивними діями у випадку етапування Саакашвілі до зали суду, а також ризиками для здоров’я».

Адвокати звернулися з клопотанням про відвід складу суду, який ухвалив рішення розглядати справу Саакашвілі без його присутності.

«Такі дії судової влади Грузії є порушенням статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка гарантує право на справедливий і публічний розгляд», - наголосила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Омбудсман закликала іноземні держави та міжнародні правозахисні організації відреагувати на це порушення та висловити вимогу відновити право Міхеіла Саакашвілі відвідати судовий процес, який продовжиться 29 листопада.

Громадянин України, Голова Виконавчого комітету Національної ради реформ при Президентові України Міхеіл Саакашвілі, затриманий 01 жовтня 2021 року, голодує вже 41 день і відмовився від прийому ліків, вітамінів та підтримуючих препаратів.

З 08 листопада 2021 року він перебуває у медичному закладі пpи установi виконання покарань № 18 м. Глдані. Консиліум лікарів за результатами медичного огляду, проведеного у цей день, засвідчив критичний стан його здоров’я.

«Це викликає занепокоєння, адже на даний час нової інформації щодо самопочуття Міхеіла не маємо», - заявила Людмила Денісова.