Уповноважений: втягування дітей у збройний конфлікт є неприпустимим

02/11/2021 16:41

У межах здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини та громадянина під час моніторингу засобів масової інформації Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Людмилою Денісовою виявлено повідомлення про факт внесення до списків неурядової організації «Миротворець» та розміщення на сторінках її сайту інформації про малолітню дитину, яка проживає на тимчасово окупованій території Луганської області.

«Миротворець», згідно з офіційними даними, займається дослідженням ознак злочинів проти основ національної безпеки України та міжнародного правопорядку, а також публікує на своєму сайті дані щодо осіб, які, на думку організації, становлять загрозу нацбезпеці України.

Омбудсман зауважила, що відповідно до вимог статті 38 Конвенції ООН про права дитини та Факультативного протоколу до неї, Україна взяла на себе зобов’язання вживати всіх можливих заходів з метою забезпечення захисту дітей, яких торкається збройний конфлікт, у тому числі попередження вербування і використання дітей.

«Резолюція Ради Безпеки ООН № 2427 (2018) наголошує на тому, що до дітей, які були завербовані на порушення застосовного міжнародного права збройними силами та збройними групами та звинувачуються у скоєнні злочинів під час збройних конфліктів, необхідно ставитися насамперед як до жертв порушень міжнародного права. Статтею 10 Закону України «Про охорону дитинства» закріплено, що розголошення чи публікація будь-якої інформації про дитину, яка може завдати їй шкоди, без згоди законного представника дитини забороняється», - зазначила Людмила Денісова.

У зв’язку з цим Уповноважений звернулася до Національної поліції України та Служби безпеки України з вимогою вжити  заходів щодо вилучення із списків сайту «Миротворець» інформації про малолітніх та неповнолітніх дітей з метою недопущення порушення їхніх прав та втягування у збройний конфлікт.