Уповноважений привітала схвалення Третім комітетом ГА ООН проекту нової кримської резолюції

19/11/2021 16:08

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова привітала ухвалення Третім комітетом 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН проєкту оновленої резолюції «Ситуація з правами людини у тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна».

Людмила Денісова зазначила, що у грудні Генеральна Асамблея вже шостий рік голосуватиме за резолюцію щодо ситуації з правами людини в тимчасово окупованому Криму. Кожного року документ доповнюється новими фактами про грубі порушення міжнародного права та прав людини на півострові зі сторони держави-окупанта.

«Цього року ключовими змінами стали відображення в назві резолюції статусу Криму як тимчасово окупованої території, визнання кримських татар корінним народом півострову, вимога скасувати вироки, заочно винесені щодо лідерів кримськотатарського народу та кримських татар. Згідно з резолюцією, Росія має дотримуватись норм міжнародного гуманітарного права, а також припинити безпідставні затримання та арешти мешканців окупованого Криму та звільнити незаконно утримуваних громадян України, зокрема Еміра-Усеїна Куку, Галину Довгополу, Сервера Мустафаєва, Владислава Єсипенка, Нарімана Джеляла», - відзначила Уповноважений.

Омбудсман переконана, що схвалення цієї резолюції на ГА ООН дозволить консолідувати міжнародну підтримку на шляху до відновлення територіальної цілісності України та забезпечення прав її громадян.

«Вдячна всім країнам, які послідовно засуджують порушення окупаційною російською владою прав людини в українському Криму», - резюмувала Омбудсман.