Уповноважений вважає рішення так званого «суду» стосовно захисника Едема Семедляєва прикладом залякування адвокатів у тимчасово окупованому Криму

11/11/2021 20:00

Сьогодні підконтрольний Росії «Центральний районний суд Сімферополя» незаконно призначив адміністративне покарання у вигляді арешту на 12 діб та штрафу у розмірі 4 тисяч російських рублів адвокату українських політв’язнів Едему Семедляєву.  Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

25 жовтня Едем прийшов до відділення російської поліції надати юридичну допомогу активістам, яких затримали під будівлею підконтрольного РФ «Кримського гарнізонного воєнного суду» за підтримку фігурантів «красногвардійської справи Хізб ут-Тахрір». Стосовно Едема був складений протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 19.3 КоАП РФ (непокора поліції).

Наразі його поміщено для відбування покарання до ізолятора тимчасового тримання м. Сімферополя.

Омбудсман вважає рішення так званого «суду» прикладом тиску та залякування адвокатів в тимчасово окупованому Криму та ще одним свідчення політики переслідування та репресій кримських татар.

Едем Семедляєв є захисником українських політв’язнів Сейтумера Сейтумерова, Арсена Абхаїрова, Ремзі Бекірова, Нарімана Мемедемінова, Мемеда Белялова, Еміля Джемаденова, Зеврі Абсеітова, Ремзі Меметова, Рефата Алімова, Ферата Сайфуллаєва.

«Всі вони на 12 діб залишилися без адвокатської підтримки, що є порушенням права на захист, гарантоване статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та прямим перешкоджанням професійній адвокатській діяльності»,- наголосила Людмила Денісова.

Уповноважений закликала світову спільноту відреагувати на чергове порушення прав і свобод в тимчасово окупованому Криму з боку окупаційної влади.