Представник Уповноваженого з дотримання рівних прав і провів онлайн- зустріч з представниками структури ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок

25/11/2021 18:59

Представник Уповноваженого з дотримання рівних прав і свобод Віктор Іванкевич провів робочу онлайн зустріч в рамках імплементації Меморандуму про взаєморозуміння між Уповноваженим Верховної Ради з прав людини та структурою Організації Об’єднаних Націй з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок.

Участь взяли в. о. директора Департаменту моніторингу рівних прав і свобод Валентина Осадча, керівник проєкту ООН Жінки Нургуль Асилбєкова та представниці ООН Жінки.

Під час зустрічі обговорили виконання Плану спільних заходів на виконання Меморандуму та скоординували подальшу спільну роботу.

Розглянули проєкт методичних рекомендацій щодо проведення моніторингових візитів на предмет застосування обласними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування гендерного підходу до подолання кризи, спричиненої пандемією COVID-19 і врахування потреб та інтересів жінок і чоловіків та/або їх груп, зокрема вразливих, у програмах та заходах, спрямованих на подолання її наслідків.

З метою більш ефективної співпраці, узгоджено здійснювати такі моніторингові візити спільно з регіональними представництвами Уповноваженого.

Також обговорили створення дорадчих органів з представників жіночих на інших громадських організацій при регіональних представництвах Уповноваженого.

Представник Уповноваженого зауважив, що питання ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок перебуває в полі постійної та особливої уваги.