За участі Уповноваженого відбулося засідання робочої групи Секретаріату щодо міграційної кризи, яка склалася на кордоні Білорусі та країн ЄС

25/11/2021 17:47

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова взяла участь у засіданні робочої групи Секретаріату Уповноваженого Ради України з прав людини щодо міграційної кризи, яка склалася на кордоні Республіки Білорусь та країн Європейського Союзу.

Під час засідання заслухали представника Уповноваженого у північних областях Вікторію Пєхову про результати моніторингу додержання прав поліцейських, прикордонників та бійців Національної гвардії, залучених до охорони державного кордону та громадського порядку на територіях Житомирської, Київської та Чернігівської областей, прилеглих до українсько-білоруської ділянки державного кордону.

Уповноважений наголосила на важливості додержання права мігрантів на належні умови утримання. Членами робочої групи будуть напрацьовані рекомендації щодо додержання прав і свобод іноземців та осіб без громадянства, відповідно до міжнародних норм.

Учасники засідання дійшли згоди, що наразі існує необхідність напрацювання відповідних роз’яснень та методичних рекомендацій для органів виконавчої влади та місцевого самоврядування для подальшого розповсюдження під час моніторингових візитів за участі працівників Секретаріату Уповноваженого.

Робоча група збиратиметься не рідше одного разу на тиждень для узгодження подальших дій.