Уповноважений занепокоєна заявами лідера правлячої партії «Грузинська мрія» щодо можливої відповідальності Народного захисника Грузії

18/11/2021 20:09

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова занепокоєна заявами лідера правлячої партії «Грузинська мрія» щодо можливої відповідальності Народного захисника Грузії Ніно Ломджарії та лікарів спеціалізованої комісії з оцінки стану здоров’я громадянина України Міхеіла Саакашвілі, який перебуває у медзакладі в’язниці № 18 м. Глдані (Грузія).

Людмила Денісова наголосила, що Закон «Про Народного захисника Грузії» дозволяє йому запрошувати фахівців для виконання експертних робіт. Тому подібні заяви грузинських політиків розцінює як спробу тиску на Народного захисника Грузії у зв’язку з виконанням нею своїх повноважень, що суперечить як Конституції Грузії, так і міжнародним правовим нормам.

«Крім того, Народний захисник Грузії є незалежною державною інституцію, акредитованою статусом «А» та відповідає Паризьким принципам, ухваленим для захисту незалежності інституцій. Проте, всупереч Паризьким принципам, Народному захиснику Грузії перешкоджають виконувати свій мандат. До того ж, є ризик, що надалі експерти відмовлятимуться від співпраці з нею», - зазначила Омбудсман.

Уповноважений звернулася до міжнародної спільноти надати оцінку заявам грузинських політиків аби унеможливити залякування незалежного конституційного органу Грузії та порушення міжнародних зобов'язань у сфері захисту прав людини.