На Житомирщині розпочався обласний етап акції «16 днів проти насильства»

25/11/2021 17:59

Регіональний представник Уповноваженого в Житомирській області Петро Грибан узяв участь у традиційній прес-конференції, якою розпочався обласний етап акції «16 днів проти насильства». Акція триватиме з 25 листопада по 10 грудня включно.

До заходу долучилися заступник голови облдержадміністрації Віктор Градівський, представники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, Управління превентивної поліції ГУ Національної поліції в Житомирській області, Житомирського обласного центру соціальних служб, ГУ статистики у Житомирській області.

Петро Грибан наголосив, що питання запобігання та протидії домашньому насильству залишається одним із пріоритетних у системі моніторингу дотримання прав і свобод людини, що здійснюється Уповноваженим в межах визначених законодавством повноважень.

Окрім цього, звернув увагу присутніх, що затягування Верховною Радою України ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, позбавляє права осіб, які постраждали від домашнього насильства, використовувати міжнародно-правові механізми захисту.

Після прес-конференції всі охочі мали змогу долучитися до флешмобу, який щорічно проходить по всій Україні. Так, будівлю Житомирської ОДА було підсвічено у помаранчевий колір, що символізує свободу, а учасники флешмобу брали участь у заході з помаранчевими парасольками.