Результати безвиїзного моніторингу додержання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, Вінницькою ОДА

24/11/2021 18:00

Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини здійснюється парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини та громадянина, у тому числі питанню забезпечення додержання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

З метою з’ясування інформації щодо стану реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми було проведено плановий безвиїзний моніторинг Вінницької обласної держаної адміністрації.

За результатами моніторингу встановлено, що заходи, спрямовані на протидію торгівлі людьми, здебільшого здійснюються відповідно до вимог законодавства.

Зокрема, з початку 2021 року надавачами соціальних послуг Вінницької області здійснювалась робота із 11 особами, які постраждали від торгівлі людьми, з них 4 жінки та 7 чоловіків. Клієнтам цієї категорії надано консультації з питань працевлаштування, медичного обстеження, правової допомоги, оформлення необхідних документів.

У 2021 році у Вінницькій області проведено 116 групових інформаційно-просвітницьких заходів за тематикою попередження та протидії торгівлі людьми, участь у яких взяли 1649 осіб.

З метою додержання прав осіб на інформацію, у Вінницькій області на постійній основі проводяться інформаційно-просвітницькі акції, а також роз’яснювальна робота за цим напрямком із сім’ями та особами, які перебувають у складних життєвих обставинах.

З метою забезпечення належної координації суб’єктів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми, у Вінницькій області утворено Міжвідомчу раду з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми, у складі якої функціонує робоча група з протидії торгівлі людьми.

За результатами безвиїзної перевірки буде підготовлено звіт, із зазначенням позитивних досягнень, недоліків у діяльності, а також рекомендацій, щодо покращення стану додержання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми.