Уповноважений взяла участь у Третьому міжнародному форумі щодо східної України «Подолання конфлікту на Донбасі як завдання поколінь: просування справедливості, діалогу, примирення»

25/11/2021 19:11

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова взяла участь у Третьому міжнародному форумі щодо східної України «Подолання конфлікту на Донбасі як завдання поколінь: просування справедливості, діалогу, примирення».

Людмила Денісова вкотре наголосила на питанні звільнення громадян України, які переслідуються РФ за політичними мотивами, цивільних заручників та військовополонених, незаконно утримуваних на тимчасово окупованих територіях в Донецькій та Луганській областях.

Наразі підконтрольні РФ незаконні збройні формування утримують в тюрмах ОРДЛО 300 громадяни України: 223 – в Донецькій та 77 - в Луганській області.

Під час дискусії щодо проблеми запровадження перехідного правосуддя Омбудсман зазначила, що згідно з міжнародним законодавством, жертвами вважаються всі, хто зазнав утисків своїх прав і свобод.

«На жаль, в Україні за 8 років від початку збройної агресії з боку Російської Федерації законодавчо не визначено статус осіб, які постраждали від військового конфлікту. Частково врегульовано визначення статусу постраждалої від конфлікту особи лише щодо дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, які отримали поранення на території проведення АТО/ООС. Проте єдиного системного державного підходу до визначення того, кого саме вважати постраждалим від збройного конфлікту натепер не запроваджено», - зауважила Людмила Денісова.

Більше у відео