Немає кнопки виклику персоналу, немарковані зовнішні сходи: результати моніторингового візиту до Скадовського відділу ДРАЦС на Херсонщині

25/11/2021 11:54

Представник Уповноваженого з дотримання прав жителів АР Крим та м. Севастополя Ірина Верігіна та працівники Сектору регіонального представництва Февзі Каракаш та Аліна Медведьова здійснили моніторинг дотримання архітектурної доступності об’єкта до потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення Скадовського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса).

Так, під час візиту було встановлено, що Скадовський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) розташований у м. Скадовськ по вул. Маріїнська, 66. Доступ до будівлі забезпечений пішохідними доріжками, які відповідають встановленим нормам, є рівними та неслизькими. Мінімальна ширина  пішохідних шляхів із зустрічним рухом стаеовить не менше 180 см. Ширина дверного отвору в будівлі відповідає вимогам. Наявна інформація всередині будівлі написана великим шрифтом контрастного до фону кольору.

Водночас монітори встановили низку порушень норм ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.11.2018 № 327 (далі – ДБН:2018), а саме: зовнішні сходи до приміщення не марковані, що суперечить вимогам п. 5.2.2 ДБН:2018; перед входом до об’єкта перевірки праворуч відсутня зовнішня тактильна табличка з інформацією про об’єкт, назву об’єкта та години роботи; на вході до приміщення відсутній пандус п.п.5.2.3 та 5.3.2 ДБН:2018. Сходи повинні дублюватися пандусом. Сходи і пандуси повинні мати поручні з обох боків на висоті 0,7 м. і 0,9 м; перед входом до будівлі, на час перевірки була відсутня кнопка виклику персоналу у доступному місці для забезпечення фізичної можливості і зручності потрапляння особам з інвалідністю в середину приміщення; у приміщенні об’єкту моніторингу відсутні інформаційні тактильні таблички з номерами кабінок та їх призначенням п.8.3.5 ДБН:2018; у порушення п.11.5, 11.6 ДБН:2018 у приміщенні Відділу відсутня універсальна кабіна туалету для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення; у порушення п.11.8 ДБН:2018 відсутнє універсальне санітарно-гігієнічне приміщення обладнане сповивальним столиком(площа якого 6-9 м2).

За результатами візиту до Скадовського відділу реєстрації актів цивільного стану готується звіт та листи з відповідними рекомендаціями.