Повідомити про корупцію

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, в межах повноважень, співпрацює із особами, які добросовісно повідомляють про можливі факти корупційних правопорушень або правопорушень, пов’язаних з корупцією, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції», вчинених працівниками Секретаріату. Особи, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, перебувають під захистом держави.

Ви можете надіслати відповідне повідомлення, інформація в якому стосується конкретної особи та містить фактичні дані, які можуть бути перевірені, а також підкріплене доказами. Усі повідомлення розглядаються уповноваженим працівником Секретаріату згідно з вимогами законодавства.

Повідомлення повинно мати такі реквізити:

 • прізвище, ім’я, по батькові особи, яка ймовірно вчинила правопорушення, її посада;
 • текст повідомлення, що містить детальну інформацію про факти вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією, іншого порушення Закону України «Про запобігання корупції», яка може бути перевірена;
 • прізвище, ім’я, по батькові, адресу та підпис особи, яка надіслала повідомлення (автор повідомлення).

Вимоги до анонімних повідомлень про корупцію та порядок їх розгляду визначаються частиною п’ятою статті 53 України «Про запобігання корупції».

Інформація в повідомленні про факти порушення посадовими особами Секретаріату вимог Закону України «Про запобігання корупції» має містити одну або декілька з таких ознак:

 • порушення обмежень щодо отримання подарунка, передбачені статтею 23 Закону;
 • невжиття заходів запобігання та врегулювання конфлікту інтересів;
 • порушення встановлених Законом обмежень щодо одержання пільг, послуг і майна органами державної влади та органами місцевого самоврядування;
 • порушення вимог щодо обмеження спільної роботи близьких осіб, передбачені статтею 27 Закону;
 • порушення вимог стосовно обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, передбачені статтею 25 Закону;
 • недотримання актів законодавства з питань етичної поведінки;
 • порушення вимог фінансового контролю, передбаченого статтями 45-46, 48-52 Закону;
 • порушення, пов’язані з організацією роботи із запобігання і виявлення корупції;
 • порушення вимог проведення спеціальної перевірки, передбаченої статтею 56 Закону.

Захищена електронна поштова скринька для осіб, які надають допомогу у запобіганні і протидії корупції (викривачів):anticor@ombudsman.gov.ua, (повідомлення направляються з підписом у сканованому вигляді).

Зразок форми повідомлення про корупцію

Усне повідомлення про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» працівниками Секретаріату можна надати засобами телефонного зв’язку (анонімна гаряча лінія для повідомлень про корупцію) за номером телефону: (044) 298-70-75

Анонімна гаряча лінія для повідомлень про корупцію працює у робочі дні з понеділка по четвер з 09:00 до 18:00 та у п’ятницю з 09:00 до 16:45 (обідня перерва з 13:00 до 13:45).

Звертаємо увагу, що повідомлення завідомо неправдивих відомостей тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.
У разі повідомлення інформації анонімно у відповідних графах проставляється прочерк.


Електронна форма звернення:

Форма
П.І.Б.
Телефон:
Електронна пошта:
Поштова адреса
Зміст звернення:
Перевірочний код:
Введіть код: